Aktualności

5 marca 2019 roku maturzyści wzięli udział w Targach Pracy zorganizowanych w nowoczesnym Centrum Kongresowym w Jasionce pod Rzeszowem. Wyjazd został zorganizowany w ramach doradztwa zawodowego. 

Uczestniczyliśmy w wykładzie na temat kryminalistyki, przeprowadzonym przez wykładowców oraz tudentów WSIiZ, rozmawialiśmy z przedstawicielami uczelni wyższych, przedsiębiorcami i doradcami zawodowymi.

Uczestnicy Targów mogli również kupić w promocyjnej cenie bilety do kina. Skwapliwie skorzystaliśmy z tej oferty i obejrzeliśmy oscarowy film „Green Book”, który w pogodny sposób przedstawił opartą na prawdziwych wydarzeniach opowieść o przyjaźni, wyzwalaniu się ze stereotypów i pokonywaniu własnych słabości.

 

 

W Rzeszowie świętowano 20 lecie udziału Polskich Sił Zbrojnych w NATO. 21 Brygada Strzelców Podhalańskich zorganizowała piknik militarny połączony z pokazem sprzętu, uzbrojenia i wyposażenia. Piknik zorganizowano na bazie 1 batalionu 21 BSP w Rzeszowie, którym  dowodzi płk. Rafał IWANEK. Z zaproszenia licznie skorzystali strzelcy z Rzeszowa, ale również strzelcy plutonu kolbuszowskiego. 9 marca na Podkarpaciu gościł Premier PR Mateusz MORAWIECKI, który wziął udział w tej uroczystości.  Nie zabrakło również okazji do wspólnych zdjęć z Orlętami, strzelcami i Kadrą dowódczą wojskową i strzelecką.

 

100 lat od śmierci pod Torczynem...

7 marca 2019 roku Rzeszów obchodził 100. Rocznicę Śmierci płk. Leopolda Lisa – Kuli. Uroczystości rozpoczęły się o godz. 12:00 Mszą św. koncelebrowaną, której przewodniczył ks. dr Jan Wątroba, ordynariusz rzeszowski, w licznej asyście księży i kapelanów. Podczas Mszy św. przyrzeczenie złożyły 124 Orlęta Związku, a rotę przyrzeczenia odczytał Szef Urzędu do Spraw Kombatantów  i Osób Represjonowanych, Pan Jan Józef Kasprzyk, zaś okolicznościową homilię wygłosił ks. prałat Władysław Jagustyn.

http://strzelec.erzeszow.pl/aktualnosci/67-reminiscencje-zwiazane-ze-szczegolna-rocznica-

 

 

7 marca 2019 roku w Zespole Szkół Technicznych odbyło się szkolenie, w którym uczestniczyli uczniowie klasy III technikum budowlanego oraz uczniowie klasy II szkoły branżowej. Szkolenie składające z krótkiej części teoretycznej i pokazu praktycznego poprowadzili przedstawiciele znanej międzynarodowej firmy  Wienerberger - producenta ceramicznych materiałów budowlanych. 

Uczniowie mogli dowiedzieć się jak efektywnie stosować wyroby ceramiczne w konstrukcji budynku oraz murować w systemie Porotherm DRYFIX.

Przedstawiony system murowania wzbudził zainteresowanie wśród uczniów.  Mieli oni okazję, pod fachową obsługa doradcy technicznego, wykonać fragment ściany przy użyciu zaprawy murarskiej w postaci piany.

Dziękujemy firmie Wienerberger za poświęcony czas i edukację uczniów.

 

                      Organizatorzy : D.Kopera, M.Woźniak

 

 

W dniu 16.04.2019r. o godz. 10.00 w ZST w Kolbuszowej odbędzie się XII edycja Powiatowego Sejmiku Uczniowskiego „Moje miejsce na Ziemi”. W tym roku nawiązujemy do osiemdziesiątej rocznicy wybuchu II wojny światowej. Motto przewodnie konkursu brzmi „Wierni  Polsce – oddajmy Im hołd”.

             Konkurs odbędzie się pod honorowym patronatem:

Zbigniewa Chmielowca – Posła na Sejm RP

                Józefa Kardysia – Starosty kolbuszowskiego

Jana Zuby – Burmistrza Kolbuszowej

 

Sejmik jest zaadresowany do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu powiatu kolbuszowskiego i odbędzie się

 

Cele konkursu:

 • Rozwijanie wiedzy o historii regionu i jego związku z historią kraju.
 • Ukazywanie specyfiki historycznej i kulturowej regionu, poznanie wybitnych postaci związanych z regionem – żołnierzy różnych formacji zbrojnych, ludności cywilnej, którzy swoją postawą udowodnili że są wierni swojej Ojczyźnie.
 • Kształcenie umiejętności korzystania z różnorodnych źródeł wiedzy i informacji, rozwijanie zdolności poznawczych.
 • Rozwijanie kreatywności oraz umiejętności plastycznych i autoprezentacji.
 • Zachęcanie do współpracy i wymiany doświadczeń między uczniami szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Forma konkursu

 • Przedstawienie przygotowanej przez ucznia własnej prezentacji na temat „Wierni Polsce – oddajmy Im hołd” w dowolnej formie graficznej: albumy, plansze tematyczne, itp.(nie należy wykonywać prezentacji multimedialnej).
 • Czas prezentacji – 5 minut.

Sposób oceniania

Konkurs rozstrzygnie komisja, która będzie oceniać:

 • poprawność merytoryczną prezentacji,
 • estetykę prezentowanej pracy,
 • oryginalność prezentacji,
 • wkład pracy własnej,
 • walory dydaktyczne prezentacji.

Terminy

 • zgłoszenie uczniów do udziału w konkursie – do 12.04.2018 r. w ZST Kolbuszowa, tel. 17 2271 632 do godz. 15.00.

ZAPRASZAMY

 

Polish English French German Italian Russian

 

 

 

Losowe zdjęcie

Osób online

Odwiedza nas 34 gości oraz 0 użytkowników.

Firmy przyjazne szkole
  


 PPUH Zakład Krawiecki S.C. Margo


Meble i wyroby z drewna E.Kołodziej


Pług - Spółdzielnia Pracy Handlowo - Produkcyjna


Firma Budowlana EFEKT S.c.


AS-PART firma handlowo-usługowa Joanna Baran