Aktualności

Uczniowie klas 1,2 i 3 kierunku technik elektryk w ZST w Kolbuszowej wzięli udział w spotkaniu z przedstawicielami firmy . Spotkanie poprowadził Dyrektor Wydziału Stacji i Eksploatacji Pan Wojciech Kuraszkiewicz oraz Pan Dawid Duży, który w firmie Eltel Networks Energetyka S.A. odpowiedzialny jest za obszar szkoleniowy w dziale wykonawstwa. Na spotkaniu, przedstawiciele firmy zaprezentowali perspektywy wyboru kierunku rozwoju zawodowego, opowiedzieli o możliwościach odbycia praktyk, podjęcia pracy w firmie oraz nabywaniu praktycznego doświadczenia. Na spotkaniu, uczniowie dowiedzieli się, z czym się wiąże praca w branży elektroenergetycznej i w jaki sposób poszerzanie swoich kompetencji w energetyce może wpłynąć na ich karierę zawodową również w Eltel Networks Energetyka S.A.

 

 

Dawid Sudoł uczeń klasy III Ag zakwalifikował się  do 45. Olimpiady Języka Niemieckiego. 14 stycznia 2022 r. odbędą się pisemne eliminacje okręgowe, po czym zostanie wyznaczony termin ustnej kwalifikacji OJN.

Gratulacje i powodzenia w kolejnym etapie!

                                    opiekun: Elżbieta Czerepkowska

 

 

 

 

Dofinansowanie dla Powiatu Kolbuszowskiego w ramach programu „Poznaj Polskę”

 

Powiat Kolbuszowski uzyskał dofinansowanie w wysokości 29 600 zł w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą „Poznaj Polskę”.

 

W ramach tej inicjatywy w Zespole Szkół Technicznych im. Bohaterów Września 1939 r. w Kolbuszowej zorganizowane zostaną dwie wycieczki szkolne. Weźmie w nich udział 100 uczniów i 8 opiekunów.

 

 

Nazwa szkoły

Trasa wycieczki

Czas trwania wyjazdu

Całkowita kwota wycieczki

Otrzymana kwota dotacji

Wkład własny

Technikum

w Zespole Szkół Technicznych im. Bohaterów Września 1939 r. w Kolbuszowej

1. Centrum Nauki Kopernik.

2. Muzeum Powstania Warszawskiego.

3. Zespół zabytkowych cmentarzy wyznaniowych na Powązkach.

4. Muzeum Niepodległości.

5. Muzeum Więzienia Pawiak.

6. Historyczny zespół miasta z traktem królewskim i Wilanowem.

7. Muzeum Chopina.

8. Muzeum Zamek Królewski.

9. Muzeum Łazienki Królewskie.

Trzydniowa

18 500 zł

14 800 zł

3 700 zł

Szkoła Branżowa I Stopnia

w Zespole Szkół Technicznych im. Bohaterów Września 1939 r. w Kolbuszowej

1. Centrum Nauki Kopernik.

2. Muzeum Powstania Warszawskiego.

3. Zespół zabytkowych cmentarzy wyznaniowych na Powązkach.

4. Muzeum Niepodległości.

5. Muzeum Więzienia Pawiak.

6. Historyczny zespół miasta z traktem królewskim i Wilanowem.

7. Muzeum Chopina.

8. Muzeum Zamek Królewski.

9. Muzeum Łazienki Królewskie.

Trzydniowa

18 500 zł

14 800 zł

3 700 zł

 

Dzięki uzyskanemu wsparciu uczniowie szkół prowadzonych przez Powiat Kolbuszowski wezmą udział w wycieczkach umożliwiających poznawanie Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki.

 

 

 

 

Nasza szkoła została zaproszona do projektu  "GO TO DENT– profilaktyka próchnicy zębów" w ramach programu polityki zdrowotnej Ministerstwa Zdrowia. 

W ramach projektu”GoTo Dent” prowadzone są zajęcia edukacji zdrowotnej (warsztaty dla uczniów), po odbyciu których chętni uczniowie są zapraszani na dobrowolne profilaktyczne badania stomatologiczne. Tematyka warsztatów edukacyjnych obejmuje zagadnienia związane z zachowaniami zdrowotnymi młodzieży, ze stylem życia sprzyjającym zdrowiu, działaniami z obszaru profilaktyki stomatologicznej.

 Projekt „Go To Dent – profilaktyka próchnicy zębów” jest realizowany przez NZOZ Remedium Sp. z o.o.(grupa LUX MED).

 

W ramach programu Erasmus+, uczniowie ZST w Kolbuszowej w zawodzie technik logistyk oraz technik informatyk w trzecim tygodniu praktyk, kontynuowali staż zawodowy w zakładach pracy.

Praktykanci po drugim tygodniu stażu, zakończonym wycieczką do pięknej Kopenhagi, wrócili do zakładów pracy, w celu dalszego zdobywania doświadczenia w zawodzie. Oprócz pozyskiwania wiedzy w pracy, uczniowie po zakończonych praktykach zdobywali wiedzę na temat szwedzkiej gospodarki i warunków klimatycznych. Wieczorami spacerując po ulicach Malmö, poznawaliśmy kulturę szwedzką, obserwowaliśmy Szwedów szanujących tradycję i historię własnego kraju, otwartość i uprzejmość wobec obcokrajowców, imigrantów.Uczyliśmy się od nich tolerancji i akceptacji dla innych kultur. Malmö to spokojne i kameralne miasto. Nie ma tutaj zgiełku ani hałasu, który tak często w miastach występuje. Liczne ścieżki rowerowe umożliwiają mieszkańcom Malmö przemieszczanie się na rowerach i elektrycznych hulajnogach. Na rowerach jeżdżą rodzice z małymi dziećmi, młodzież, dorośli i emeryci. Szwedzi  bardzo dbają o ekologię i czyste środowisko. Na ulicach widzieliśmy dużo samochodów elektrycznych. Zaskoczyła nas nowoczesna - elektryczna komunikacja miejska i czyste Morze Bałtyckie.

 

TRZECI TYDZIEŃ PRAKTYK  (zdjęcia i artykuł) PDF

 

 

Polish English French German Italian Russian

 

 

 

 

Losowe zdjęcie

Osób online

Odwiedza nas 239 gości oraz 0 użytkowników.

Firmy przyjazne szkole

  


 
PPUH Zakład Krawiecki S.C. Margo


Meble i wyroby z drewna E.Kołodziej


Pług - Spółdzielnia Pracy Handlowo - Produkcyjna


Firma Budowlana EFEKT S.c.


AS-PART firma handlowo-usługowa Joanna Baran