Aktualności

 

PLAN LEKCJI - od 06.02.2023 r. - (*.PDF)

 

 

 

Praktyki zawodowe odbywaliśmy w Austrii (styczeń/luty 2022) bezpośrednio u właścicieli pensjonatu Imbachhorn Państwa Eli i Sławka Kotowskich w Salzburskich Alpach. Pani Ela Kotowska zapoznała nas z instrukcją bhp na poszczególnych stanowiskach oraz rozmieszczeniem jednostek mieszkalnych, pomieszczeń sanitarnych i innej bazy towarzyszącej. Poznaliśmy funkcjonowanie obiektu na wszystkich etapach prowadzenia działalności w branży hotelarskiej: recepcja, obsługa pięter, przygotowanie posiłków, obsługa gości w restauracji i barze.

C:\Users\User\Desktop\zdjęcia AUSTRIA\272827687_4891948590851639_4870071060887757451_n.jpg

Oprócz pracy na poszczególnych stanowiskach robiłyśmy także zakupy potrzebne do prowadzenia pensjonatu w hurtowni AGM Zell am See, w której wyłącznie hotele i pensjonaty zaopatrywały się w artykuły gastronomiczne, przemysłowe, hotelarskie, spożywcze, a płatności i rozliczenia odbywały się bezgotówkowo z kartą klienta. 

 

 

 

 

 

12 stycznia przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego przy ZST w Kolbuszowej uczestniczyli w uroczystej 47 sesji VI kadencji Rady Powiatu w Starostwie Powiatowym
w Kolbuszowej, która była jednocześnie spotkaniem opłatkowym Samorządów Uczniowskich działających w szkołach średnich powiatu. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele władz powiatu, Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Kolbuszowie, kierownik BOJS, księża z księdzem proboszczem Kolegiaty kolbuszowskiej, Lucjanem Szumierzem na czele, dyrektorzy szkół średnich, dyrektor CKZ w Kolbuszowej, opiekunowie Samorządów Uczniowskich i uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Kolbuszowej, Liceum Ogólnokształcącego w Kolbuszowej i Zespołu Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych w Weryni.

Spotkanie rozpoczął starosta kolbuszowski, pan Józef Kardyś. Wszyscy obejrzeli przedstawienie jasełkowe przygotowane przez uczniów LO w Kolbuszowej, podzielili się opłatkiem składając sobie życzenia noworoczne. Uczestnicy spotkanie spożyli posiłek przygotowany przez uczniów ZSA-E w Weryni.

Spotkanie zakończyło się wspólnym śpiewaniem kolęd przy wtórze licznych instrumentów muzycznych.

 

Samorząd Uczniowski z opiekunami 

 

Polish English French German Italian Russian

 

 

 

 

Losowe zdjęcie

Osób online

Odwiedza nas 730 gości oraz 0 użytkowników.

Firmy przyjazne szkole

  


 
PPUH Zakład Krawiecki S.C. Margo


Meble i wyroby z drewna E.Kołodziej


Pług - Spółdzielnia Pracy Handlowo - Produkcyjna


Firma Budowlana EFEKT S.c.


AS-PART firma handlowo-usługowa Joanna Baran