Po latach

 

Człowiek z pasją- „Wspomnienia z Kaukazu”.

 W marcu gościliśmy pana Dariusza Popka, pasjonata historii, szczególnie Kaukazu. Historia byłych Republik Radzieckich jest bardzo bogata, przepełniona konfliktami na tle narodowościowym, religijnym, społecznym i politycznym. Pan Dariusz bardzo przystępnie starał się przedstawić zarzewie tych konfliktów, jednocześnie omawiając życie zwykłych ludzi, ich gościnność, obrzędy, tańce regionalne. Zabrani też zostaliśmy do miejsc, które jeszcze „ bolą”  miejscową ludność jak szkoła w Biesłanie, a w nas wywołują przerażenie i pokazują okropności tego świata. Spotkanie było niezwykle interesujące tylko jak zwykle mało czasu .Bardzo dziękujemy Panu Dariuszowi za ciekawą podróż do ziemi kaukazkiej i wzruszajacą lekcje historii.


WYWIAD Z Ks. Dr Edwardem  Rusinem - absolwentem naszej szkoły


1)W jakim kierunku się ksiądz kształcił?
 Uczęszczałem do  liceum zawodowego o profilu mechanika obróbki skrawaniem  od  1975-1979r.

2) Jakie przedmioty sprawiały księdzu największą trudność, a z jakimi radził sobie ksiądz bez problemu?
 Trudność sprawiały mi przedmioty ścisłe, zaś nie miałem problemu z przedmiotami humanistycznymi,   gdyż bardzo je lubiłem.Wywiad z Adrianem Nowakiem- absolwentem Zespołu Szkół Technicznych w Kolbuszowej.1)W jakim kierunku kształcił się Pan w naszej szkole?
Uczęszczałem do Liceum Profilowanego o profilu Zarządzanie i przetwarzanie informacji ? informatyka.

2)Czym kierował się Pan przy wyborze tejże szkoły?
Wybierając tą szkołę i ten kierunek wiązałem z tym swoją przyszłość. Chciałem robić coś związanego z informatyką i muzyką. Te dwie dziedziny łączą się ze sobą. W tej szkole taki profil był i to skłoniło mnie do wyboru tej szkoły.


Wywiad z Panią Elżbietą Świniuch- Zastępcą burmistrza w Sędziszowie, absolwentką naszej szkoły.

1) W jakim kierunku kształciła się Pani w naszej szkole?

W latach 1972 -1976 byłam uczennicą Liceum Zawodowego w klasie o specjalności mechanik obróbki  skrawaniem.

2)Czy wiązała Pani przyszłość z wybranym wówczas zawodem?
Na początku lat siedemdziesiątych, a więc wtedy kiedy kończyłam szkołę podstawową uważano, że należy wybrać taką szkołę średnią, która pozwoli na zdobycie konkretnego zawodu. Studiowanie wtedy nie było tak powszechne jak dzisiaj ( na 39 osób w klasie bezpośrednio po maturze studia podjęło 4 osoby), zakłady pracy czekały na absolwentów zdecydowałam więc wspólnie z rodzicami, że Liceum Zawodowe, to odpowiednia szkoła, bo uczy zawodu i jednocześnie daje szansę na podjęcie studiów. Okazało się później, że była to dobra decyzja. Kończąc szkołę miałam maturę i zawód, otwartą drogę na studia wyższe i co najważniejsze wtedy już pewność, że będą to studia techniczne i praca w przemyśle. Wybrałam Wydział Metali Nieżelaznych na Akademii Górniczo ? Hutniczej w Krakowie.


Wywiad z Panią Janiną Jadach, absolwentką naszej szkoły.

1)W jakim kierunku się Pani kształciła w naszej szkole i dalszej przyszłości?
Uczęszczałam do liceum zawodowego o profilu mechanik obróbki skrawaniem. Następnie studiowałam w Łańcucie kończąc Studium Wychowania Przedszkolnego wraz z nauczaniem początkowym. Po ukończeniu studium kształciłam się dalej i tak ukończyłam Wyższą Szkołę Pedagogiczną- specjalność- nauczyciel o kierunku historia oraz studia podyplomowe na UMCS w Lublinie na wydziale prawa i administracji. Ponadto zawód nauczyciela to ciągłe doskonalenie się, mam ukończonych wiele kursów, warsztatów i odbytych konferencji. Jak widać całe życie się uczę.

2)Co najmilej Pani wspomina z życia szkoły? Czy coś szczególnego utkwiło Pani w pamięci ze szkolnych lat?
Z czterech lat pobytu w szkole pamiętam wiele ciekawych i zabawnych zdarzeń. Były też chwile szczęśliwe i bardzo radosne. Nie będę wspominać żadnego , bo chciałabym opowiedzieć kilka, a to już jest niemożliwe ze względu na ograniczenia prasowe, może kiedyś napiszę kronikę mojej klasy i tam umieszczę wszystkie wydarzenia. Myślę, że będzie co przeczytać!

Polish English French German Italian Russian

 

 

 

 

Losowe zdjęcie

Osób online

Odwiedza nas 846 gości oraz 0 użytkowników.

Firmy przyjazne szkole


  


 
PPUH Zakład Krawiecki S.C. Margo


Meble i wyroby z drewna E.Kołodziej


Pług - Spółdzielnia Pracy Handlowo - Produkcyjna


Firma Budowlana EFEKT S.c.


AS-PART firma handlowo-usługowa Joanna Baran