Aktualności

W dniu 15 października 2019r, okazji 80 lecia wybuchu II wojny światowej w Zespole Szkół Technicznych im. Bohaterów Września 1939 r., został przeprowadzony wewnątrzszkolny  konkurs  plastyczny na temat udziału Polskich Sił Zbrojnych, różnorodnych formacji, oddziałów w   rozgromieniu faszyzmu. Konkurs był adresowany do uczniów w ramach realizowanej innowacji.

Celem konkursu było:

  • Krzewienie wśród młodzieży postaw patriotycznych w kontekście historii państwa i narodu polskiego, w osiemdziesiątą rocznicę wybuchu II wojny światowej. Rozwijanie wiedzy o historii regionu i jego związku z historią kraju.
  • Kształcenie umiejętności korzystania z różnorodnych źródeł wiedzy i informacji, rozwijanie zdolności poznawczych.
  • Rozwijanie kreatywności oraz umiejętności plastycznych,
  • Kształtowanie szacunku wobec dorobku przeszłych pokoleń.

Zadaniem ucznia było opracowanie plakatu, planszy tematycznej, pokazującej wkład Polskich Sił Zbrojnych, różnorodnych formacji, oddziałów w  walkę  i rozgromienie faszyzmu. Komisja w składzie: dyrektor szkoły Grażyna Pełka oraz nauczyciele historii B. Szafraniec, A Majka Bajorek, uczennica Wiktoria Baran  oceniła wartości merytoryczne i plastyczne plakatów i wytypowała zwycięzców konkursu.

 Laureatami konkursu zostali:

1 miejsce - Gotkowski Paweł  kl. IV C

ex aeqwo Potępa Arkadiusz kl. IV C

2 miejsce  - Matuch Hubert, kl. IV C

 ex aeqwo Rozmus Weronika

3 miejsce  - Fortuna Kacper, kl. IV C

ex aeqwo Piskadło Krystian kl. IV B

Wyróżnienia uzyskali:

Kosiorowski Paweł kl. IV C

Maciąg Dawid kl. IV C

Orzech Dawid kl. IV C

Sorbal Bartosz kl. IV C

 

Rozdanie nagród odbędzie się na uroczystym apelu z okazji odzyskania niepodległości.

 

Z okazji Dnia Papieskiego Samorząd Uczniowski zaprasza do udziału
w akcji „Papieska kremówka”

W dniu 16 października 2019 na długiej przerwie będzie możliwość zakupienia kremówek papieskich:

- mała w cenie 1 zł

- duża – 2 zł.

 

Serdecznie zapraszamy i  życzymy smacznego!

 

Samorząd Uczniowski

 

Dyrektor Zespołu Szkół Technicznych

im. Bohaterów Września 1939 r. w Kolbuszowej informuje,

że 14 października 2019 r.

jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.

 

 

 

 

         W Zespole Szkół Technicznych im. Bohaterów Września 1939r. w Kolbuszowej od roku 2013, prowadzona jest akcja pomocy dzieciom z Kamerunu  pod nazwą „Adopcja Serca”. W bieżącym roku szkolnym, podobnie jak w ubiegłym naszą akcję rozszerzyliśmy organizując kwestę przy kościele, aby móc zaadoptować  jeszcze więcej dzieci. W niedzielę 29 .09. 2019r. dzięki wsparciu i życzliwości księdza proboszcza Lucjana Szumierza, w Kolbuszowskiej Kolegiacie została przeprowadzona zbiórka do puszek na „Adopcję Serca”. Młodzież ze Szkolnego Koła Wolontariatu kwestowała od pierwszej do ostatniej mszy świętej czyniąc to z uśmiechami na twarzy. Dużą pomocą i wsparciem służyli nam księża: Paweł Ciba i  Grzegorz Krupa. Dzięki hojności mieszkańców  Kolbuszowej, udało nam się zebrać kwotę: 3.914,33 PLN, 5 Euro i 10 dolarów USA

Niedzielna zbiórka do puszek to nie koniec naszej akcji, gdyż wzorem lat ubiegłych będziemy nadal prowadzić zbiórkę wśród uczniów, nauczycieli, rodziców i pracowników szkoły.

Bardzo serdecznie  dziękujemy księdzu Lucjanowi Szumierzowi -  Proboszczowi parafii p.w. Wszystkich Świętych za umożliwienie przeprowadzenia kwesty, a naszej młodzieży za  ofiarowanie swojego wielkiego serca i wolnego czasu. Ogromnie się cieszymy ponieważ  na chwilę obecną już wiemy, że będziemy  mogli pomóc  większej liczbie dzieci z Czarnego Lądu ponieważ zebraliśmy jeszcze  więcej pieniędzy niż w roku ubiegłym. Zachęcamy wszystkich do wsparcia naszej akcji. Nawet symboliczna złotówka choć dla nas to niewiele,  a dla tych dzieci to bardzo dużo. Jest to koszt jednego dnia nauki w szkole oraz zapewnienie dziecku posiłku.    

Pamiętajmy, że warto się dzielić i pomagać, bo dobro powraca…

Opracowała: Anna Piątek

 
Polish English French German Italian Russian

 

 

 

Losowe zdjęcie

Osób online

Odwiedza nas 68 gości oraz 0 użytkowników.

Firmy przyjazne szkole
  


 PPUH Zakład Krawiecki S.C. Margo


Meble i wyroby z drewna E.Kołodziej


Pług - Spółdzielnia Pracy Handlowo - Produkcyjna


Firma Budowlana EFEKT S.c.


AS-PART firma handlowo-usługowa Joanna Baran