PODRÓŹNIK

 

Prezentacja PDF.

 

 

Człowiek z pasją- "Wspomnienia z Kaukazu".

 W marcu gościliśmy pana Dariusza Popka, pasjonata historii, szczególnie Kaukazu. Historia byłych Republik Radzieckich jest bardzo bogata, przepełniona konfliktami na tle narodowościowym, religijnym, społecznym i politycznym. Pan Dariusz bardzo przystępnie starał się przedstawić zarzewie tych konfliktów, jednocześnie omawiając życie zwykłych ludzi, ich gościnność, obrzędy, tańce regionalne. Zabrani też zostaliśmy do miejsc, które jeszcze „ bolą”  miejscową ludność jak szkoła w Biesłanie, a w nas wywołują przerażenie i pokazują okropności tego świata. Spotkanie było niezwykle interesujące tylko jak zwykle mało czasu .Bardzo dziękujemy Panu Dariuszowi za ciekawą podróż do ziemi kaukazkiej i wzruszajacą lekcje historii.


W listopadzie (9. 11. 2011r.), w ramach cyklu "Człowiek z pasją" ponownie gościł pan Piotr Bujak. Materiał z jego podróży po Europie był kontynuacją wcześniejszego spotkania. Tematem była Turcja.

Wędrówkę rozpoczęliśmy od Stambułu, potem wybrzeża Azji Mniejszej (wspaniałe starożytne ruiny miasta Pergamonu)i w głąb Turcji-Kapadocja. Opowiadając o zabytkach, klimacie, szacie roślinnej i cudach jakie stworzyła natura (pozostałości wulkaniczne, gejzery, miasta skalne) pan Piotr podkreślał sympatię, z jaką spotkał się wśród ludności, nawet tej najuboższej.
Im bliżej końca spotkania zainteresowanie młodzieży rosło, padało wiele pytań, powtarzano zdjęcia. Może to nie ostatnie spotkanie?...

Młodzież i organizatorzy bardzo dziękują za wspólnie spędzony czas.     W RAMACH SPOTKAŃ PT. "CZŁOWIEK Z PASJĄ"
ODBYŁA SIĘ KONFERENCJA Z PANEM PIOTREM BUJAKIEM,
NAUCZYCIELEM GEOGRAFII W ZESPOLE SZKÓŁ TECHNICZNYCH W KOLBUSZOWEJ,
PASJONATEM I PODRÓŻNIKIEM.


 
Pan Piotr rozpoczął swoje opowiadanie od wspaniałych fiordów skandynawskich, a następnie przez kraje Europy Zachodniej, Bałkany aż do  Ukrainy i Gruzji. Niestety na ciekawy materiał z Turcji brakło czasu. Pan Piotr podkreślał bardzo życzliwe przyjęcie jego osoby, szczególnie wśród mieszkańców krajów bałkańskich oraz Ukrainy. Bardziej nieufni początkowo wydawali się Gruzini, jednak po poznaniu stali się otwarci i gościnni. Dorobek kulturalny regionu, tradycje, zwyczaje, ciekawostki, bogato ilustrowane zdjęciami wzbudziły ogromne zainteresowanie wśród młodzieży
Polish English French German Italian Russian

 

 

 

 

Losowe zdjęcie

Osób online

Odwiedza nas 1040 gości oraz 0 użytkowników.

Firmy przyjazne szkole


  


 
PPUH Zakład Krawiecki S.C. Margo


Meble i wyroby z drewna E.Kołodziej


Pług - Spółdzielnia Pracy Handlowo - Produkcyjna


Firma Budowlana EFEKT S.c.


AS-PART firma handlowo-usługowa Joanna Baran