To nam się udało.

 

 

W dniu 22 listopada 2016 roku w Zespole Szkół Technicznych im. Bohaterów Września 1939r. odbył się I Powiatowy Konkurs Krasomówczy w Języku Obcym „Mistrz Przemowy”. Konkurs został zorganizowany w dwóch kategoriach wiekowych: młodzież gimnazjalna i młodzież ponadgimnazjalna. Uczestnicy prezentowali swoje wypowiedzi w języku angielskim (10), niemieckim (2) i francuskim (3). Do konkursu zgłosiło się 19 uczestników, a udział wzięło 15 osób. Reprezentowali oni trzy gimnazja (Gimnazjum nr 1 w Kolbuszowej, Gimnazjum w Raniżowie oraz Zespół Szkół w Dzikowcu) oraz dwie szkoły ponadgimnazjalne (ZSA-E w Werynii oraz ZST w Kolbuszowej).

Na podstawie przyznanej punktacji jury zdecydowało przyznać następujące nagrody

Gimnazja:

I miejsce – tytuł Młodszego Mistrza Przemowy – Wiktoria Woźniak z Gimnazjum nr 1 w Kolbuszowej za tekst „The day I will never forget”

II miejsce – Karolina Sasiela z Zespołu Szkół w Dzikowcu za tekst „The presence of angels”

III miejsce – Małgorzata Urban z Gimnazjum nr 1 w Kolbuszowej za tekst „How i sit to be the youngest in the family?”

 Wyróżnienie – Monika Kasza z Zespołu Szkół w Dzikowcu za tekst „Earth Day”

Szkoły ponadgimnazjalne:

I miejsce – tytuł Mistrza Przemowy – Arkadiusz Łakomy z ZSA-E w Werynii za streszczenie filmu „Lara Croft”

II miejsce – Szymon Majewski – ZST w Kolbuszowej za streszczenie książki „Mały Książę”

III miejsce – Aleksandra Stachurska – ZSA-E w Werynii za tekst „Benefits of reading books”

Wyróżnienie – Jolanta Maciąg z ZSA-E w Werynii za tekst „Discours politique”

Nagrodami w konkursie były słowniki, książki do nauki języków obcych, albumy ufundowane przez Burmistrz Kolbuszowej, a dla laureatów I miejsca w obu kategoriach wiekowych – bezpłatne miejsca na kursach językowych organizowanych przez honorowego patrona konkursu, Centrum Języków Obcych Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy i mamy nadzieję, że powtórzymy sukces, jakim okazał się I Powiatowy Konkurs Krasomówczy w Języku Obcym w przyszłym roku.

 

Organizatorzy:

Koordynator – mgr Joanna Mazur-Okalowe

mgr Elżbieta Czerepkowska

mgr Anna Korbecka

mgr Regina Kusak

mgr Monika Rauch

 

 

 

„Gdzie słyszysz śpiew, tam wstąp, tam dobre serca ludzie mają.

 Źli ludzie – wierzaj mi, Ci nigdy nie śpiewają...”.

 

W dniu 9 września 2016 w naszej szkole spotkali się przedstawiciele społeczności lokalnej, na czele z przedstawicielami władz Powiatu i Gminy, z okazji święta Patrona Szkoły - Bohaterów Września 1939 r,  W tym roku uroczystość miała szczególny charakter, gdyż w jej zorganizowanie zaangażowano całą społeczność szkolną. Zjednoczyła nas i zaproszonych Gości chęć wspólnego śpiewania polskich pieśni i piosenek patriotycznych. Przez te pieśni pragnęliśmy przywołać w naszej pamięci wszystkich bohaterów II wojny światowej, tych znanych z imienia i nazwiska i tych, których imion nie znamy. Śpiewając i recytując poezję opowiadaliśmy historie o partyzanckich marszach i o żołnierzach biegnących do ataku przy wybuchach pocisków.

 Wszak w słowach i nutach  pieśni patriotycznych zaklęta jest opowieść o Ojczyźnie. O sile pieśni pamiętali nasi przodkowie. Polska pieśń patriotyczna zawsze dodawała sił, otuchy i nadziei. Śpiewając dziś ożywiamy pamięć naszych bohaterów. Śpiewając dzielimy radości i smutki tych wszystkich, których łączyła i łączy Polska. Dlatego postanowiliśmy podtrzymać tę tradycję. Przez to wspólnie śpiewanie pragnęliśmy też pokazać, że patriotyzm to nie jest starodawne pojęcie, które należy odłożyć do muzealnej gabloty. Patriotyzm to życiodajna siła pulsująca w głębi szlachetnych serc.

Dlatego zaprosiliśmy do wspólnego śpiewania. Wszyscy uczniowie przygotowali sobie teksty piosenek i na godzinach wychowawczych przećwiczyli ich śpiew, aby podczas uroczystości, wraz z chórem prowadzącym i z zaproszonymi gośćmi (którym również wręczyliśmy teksty piosenek), móc perfekcyjnie, z pełnym zaangażowaniem, zaśpiewać Deszcz jesienny deszcz, Wojenko wojenko, Biały Krzyż, Czerwone maki, Nie pamiętasz bo nie możesz.  To się nam udało. Zebraliśmy sporo gratulacji.

 
Polish English French German Italian Russian

 

 

 

Losowe zdjęcie

Osób online

Odwiedza nas 88 gości oraz 0 użytkowników.

Firmy przyjazne szkole
  


 PPUH Zakład Krawiecki S.C. Margo


Meble i wyroby z drewna E.Kołodziej


Pług - Spółdzielnia Pracy Handlowo - Produkcyjna


Firma Budowlana EFEKT S.c.


AS-PART firma handlowo-usługowa Joanna Baran