To nam się udało.

W dniu 18 lipca odbył się dziesiąty finał konkursu "Fizyczne i Astronomiczne Stypendia w Toruniu FAST 2020". Spośród nadesłanych prac komisja konkursowa zakwalifikowała do finału 16 prac uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych z Bielsko-Białej, Działdowa, Jastrzębia-Zdroju, Jeleniej Góry, Kielc, Kolbuszowej, Poznania, Stargardu, Szczecina, Tczewa i Torunia. Uczniowie przedstawili swoje prace o tematyce związanej z fizyką lub astronomią w trybie zdalnym.

 

W finale, komisja konkursowa w składzie: prof. dr hab. Mirosław Bylicki, dr hab. Iwona Gorczyńska, prof. UMK, dr hab. Dorota Kowalska, prof. UMK oraz dr hab. Cezary Migaszewski, prof. UMK wraz z przedstawicielem Fundacji Aleksandra Jabłońskiego dr Justyną Cembrzyńską, wyłoniła laureatów:

 

·       pierwsze miejsce: Karol Masztalerz (International School of Poznań), z nagrodą w postaci stypendium w wysokości 10000 zł (brutto);

·       drugie miejsce: Michał Buszka (V LO w Toruniu), z nagrodą 5000 zł (brutto);

·       trzecie miejsce: Klaudia Kacik (I LO w Tczewie), Krystian Mokrzycki (ZST w Kolbuszowej), Marcin Magda (ZST w Kolbuszowej), z nagrodami w postaci miejsca w domu studenckim i karty podarunkowej Empik o wartości 500 zł dla każdego.

 

Nagrodzone prace Naszych Uczniów:

- KTO BY SIĘ SPODZIEWAŁ, ŻE MOŻNA WYPRAWIAĆ TAKIE RZECZY Z PRAWEM OHMA? (*.PDF)

- AERODYNAMIKA SAMOCHODÓW WYŚCIGOWYCH (*.PDF)

 

Erasmus+ to program Unii Europejskiej w dziedzinie edukacji, szkoleń, młodzieży i sportu na lata 2014-2020.

Dlaczego uczniowie angażują się w realizację projektów ERASMUS+?

Podczas praktyk zagranicznych zdobywają nie tylko wiedzę, umiejętności i podnoszą kompetencje językowe i zawodowe, ale również zwiększają swoją aktywność społeczną. Jest to dla nich nie tylko praca, ale również odkrywanie innej kultury. Po pierwsze od zawsze wiemy, że podróże kształcą. Zdobywają, więc wiedzę o miejscu do którego jadą, o ludziach z którymi współpracują; poznają tradycję i zwyczaje panujące w danym regionie. Poznają kuchnię, której zawsze warto spróbować i kulturę, którą trzeba szanować. Po drugie zawierają nowe znajomości, poznają osoby mieszkające w danym kraju. Dzięki temu mogą dowiedzieć się więcej o panujących zwyczajach, kulturze, wspólnie zwiedzić miasto i odwiedzić mniej turystyczne miejsca, takie, w których bywają głównie miejscowi. Po trzecie poznają siebie. Muszą radzić sobie w mniej lub bardziej stresowych sytuacjach. Jest to doskonały sposób na odnalezienie własnych słabości i podjęcia próby walki z nimi. Po czwarte odkrywają i doświadczają nowych miejsc, czują klimat i atmosferę, przyglądają się mieszkańcom.

Codzienny kontakt z pracownikami włoskimi, hiszpańskimi i niemieckimi pozwala naszym praktykantom na intensywne szlifowanie umiejętności językowych i ogólno komunikacyjnych, jak również uczy ich efektywnej pracy zespołowej, odpowiedzialności, punktualności i profesjonalizmu. Uczestnicy projektów przekonali się również jak ważna jest znajomość języków obcych i konieczność nieustannego podnoszenia kwalifikacji. Było to możliwe dzięki funduszom unijnym, w ramach projektów w programie ERASMUS +.

Zgodnie ze słowami Ryszarda Kapuścińskiego „Podróż nie zaczyna się w momencie, kiedy ruszamy w drogę, i nie kończy, kiedy dotarliśmy do mety. W rzeczywistości zaczyna się dużo wcześniej i praktycznie nie kończy się nigdy, bo taśma pamięci kręci się w nas dalej, mimo że fizycznie dawno już nie ruszamy się z miejsca”.

           

W Zespole Szkół Technicznych w Kolbuszowej 3 wnioski uzyskały pozytywną akceptację Narodowej Agencji:

1. W latach 2014-2016 realizowaliśmy projekt „Praktyki europejskie najlepszą drogą rozwoju zawodowego” dla uczniów kształcących się w zawodzie technik hotelarstwa i technik informatyk, które odbyły się w Rimini we Włoszech – 2 mobilności (maj/czerwiec 2015r.; maj/czerwiec 2016r.).

2. W latach 2016-2018 realizowaliśmy projekt „Europejskie praktyki szansą rozwoju osobistego” dla uczniów kształcących się w zawodzie: technik informatyk i hotelarstwa- 2 mobilności w Maladze. (Hiszpania maj/ czerwiec 2017r. i 2018r.) i 1 mobilność  w Berlinie dla uczniów w zawodzie: technik mechatronik i budownictwa oraz jeden uczeń w zawodzie monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie (Niemcy styczeń / luty 2018r.)

3. W latach 2017/2019 realizujemy projekt „Europejska mobilność kluczem do rozwoju osobistego i zawodowego” dla uczniów kształcących się w zawodzie: technik mechatronik, budownictwa, logistyk i informatyk -2 mobilności w Berlinie (Niemcy kwiecień i październik 2018r.)oraz 1 w Rimini we Włoszech dla uczniów kształcących się w zawodach: technik hotelarstwa, logistyk (maj 2019r.)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  •  Andrzej Duda - Prezydent RP
  •  Marek Kuchciński - Marszałek Sejmu RP
  •  Renata Szczęch - Wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji
  •  Jarosław Stawiarski - Wiceminister Sportu i Turystyki
  •  Maciej Szumny - przedstawiciel Marszałka Województwa Podkarpackiego
  •  Krystyna Wróblewska - Posłanka RP
  •  Zbigniew Chmielowiec - Poseł RP
  •  Ewa Draus - Wicemarszałek Sejmiku Województwa Podkarpackiego

 

 

 

Anna Leśniowska-Boroń

Konrad Zieliński

 

 

W dniu 22.03.2019 r. uczennice IV klasy Technikum Logistycznego wzięły udział w finale Ogólnopolskiego konkursu organizowanego przez Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, pt. „Liga Młodych Logistyków”. W finale wzięło udział 10 trzyosobowych zespołów z całej Polski, wyłonionych na drodze eliminacji.  Etap finałowy polegał na indywidualnym rozwiązaniu arkusza z zadaniami zamkniętymi oraz zespołowej prezentacji.  Uczennice miały za zadanie przygotować prezentację, na temat „Robotyzacja a logistyka” i zaproponować innowacyjne zastosowanie robotyki w logistyce. 

Na podstawie wyników jury wyłoniło trzy pierwsze miejsca.

Zespół z naszej szkoły, w składzie:

Chmielowska Sylwia – kl. 4d

Serafin Paulina – kl. 4d

Serafin Agata – kl. 4d

zajął 2 miejsce.

Warto zaznaczyć że w pierwszym szkolnym etapie konkursu brało udział 180 zespołów z całej Polski.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Opiekunowie:

Anna Leśniowska – Boroń

Konrad Zieliński

 

 

Porozumienie inicjujące współpracę pomiędzy PGE Dystrybucja Oddział Rzeszów i  Zespołem Szkół Technicznych w Kolbuszowej podpisali - 6 marca - Władysław Turek - Dyrektor Generalny O. Rzeszów oraz Grażyna Pełka - Dyrektor szkoły.

 

 

 

Pan Minister Adam Kwiatkowski odznaczył przyznanym przez Prezydenta RP Medalem Stulecia Odzyskanej Niepodległości „Polonia Rediviva” inspektorów ZS Marka Matułę, Piotra Panka i Marka Strączka oraz  przekazał na ręce Komendanta Związku nadany „Patronat Narodowy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości nad Obchodami 100 Rocznicy Śmierci Pułkownika Leopolda Lisa – Kuli w Rzeszowie w dniu 7 marca 2019 roku”. To wydarzenie jest również ważne dla społeczności Zespołu Szkół Technicznych, ponieważ  inspektor Piotr Panek prowadzi u nas zajęcia z przysposobienia wojskowego. Serdecznie gratulujemy!

Polish English French German Italian Russian

 

 

 

 

Losowe zdjęcie

Osób online

Odwiedza nas 491 gości oraz 0 użytkowników.

Firmy przyjazne szkole


  


 
PPUH Zakład Krawiecki S.C. Margo


Meble i wyroby z drewna E.Kołodziej


Pług - Spółdzielnia Pracy Handlowo - Produkcyjna


Firma Budowlana EFEKT S.c.


AS-PART firma handlowo-usługowa Joanna Baran