To nam się udało.

W dniu 22.03.2019 r. uczennice IV klasy Technikum Logistycznego wzięły udział w finale Ogólnopolskiego konkursu organizowanego przez Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, pt. „Liga Młodych Logistyków”. W finale wzięło udział 10 trzyosobowych zespołów z całej Polski, wyłonionych na drodze eliminacji.  Etap finałowy polegał na indywidualnym rozwiązaniu arkusza z zadaniami zamkniętymi oraz zespołowej prezentacji.  Uczennice miały za zadanie przygotować prezentację, na temat „Robotyzacja a logistyka” i zaproponować innowacyjne zastosowanie robotyki w logistyce. 

Na podstawie wyników jury wyłoniło trzy pierwsze miejsca.

Zespół z naszej szkoły, w składzie:

Chmielowska Sylwia – kl. 4d

Serafin Paulina – kl. 4d

Serafin Agata – kl. 4d

zajął 2 miejsce.

Warto zaznaczyć że w pierwszym szkolnym etapie konkursu brało udział 180 zespołów z całej Polski.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Opiekunowie:

Anna Leśniowska – Boroń

Konrad Zieliński

 

 

Corocznie 7 marca strzelcy podkarpaccy obchodzą rocznicę śmierci płk. Leopolda Lisa – Kuli. Z tym wydarzeniem połączone jest uroczyste przyrzeczenie składane przez I rocznik strzelców po wstępnym etapie szkolenia. Rok 2019 jest dość szczególny, ponieważ wiąże się z 100 rocznicą śmierci Patrona. Uroczystości rozpoczęły się Mszą św., której przewodniczył ks. dr Jan Wątroba, ordynariusz rzeszowski. Podczas Mszy św. przyrzeczenie złożyły 124 Orlęta Związku, a rotę przyrzeczenia odczytał Szef Urzędu do Spraw Kombatantów  i Osób Represjonowanych, Pan Jan Józef Kasprzyk.

Pan Minister Adam Kwiatkowski odznaczył przyznanym przez Prezydenta RP Medalem Stulecia Odzyskanej Niepodległości „Polonia Rediviva” inspektorów ZS Marka Matułę, Piotra Panka i Marka Strączka oraz  przekazał na ręce Komendanta Związku nadany „Patronat Narodowy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości nad Obchodami 100 Rocznicy Śmierci Pułkownika Leopolda Lisa – Kuli w Rzeszowie w dniu 7 marca 2019 roku”. To wydarzenie jest również ważne dla społeczności Zespołu Szkół Technicznych, ponieważ  inspektor Piotr Panek prowadzi u nas zajęcia z przysposobienia wojskowego. Serdecznie gratulujemy!

We wtorek 27.11.2018 w hali LO w Kolbuszowej odbyły się zawody rejonowe w piłce ręcznej chłopców. Nasi uczniowie rywalizowali z drużynami z Mielca, Dębicy i Sędziszowa Małopolskiego. Szczypiorniści z ZST wygrali wszystkie swoje mecze zapewniając sobie awans do półfinału wojewódzkiego.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów:  

 

Opiekun

Ireneusz Stagraczyński

 

 

 W Zespole Szkół Technicznych w Kolbuszowej od 2013 roku  prowadzona jest akcja pomocy dzieciom z Afryki,  pod nazwą „Adopcja Serca”. W dniu 22 października 2018r., dzięki wsparciu i życzliwości księdza proboszcza, Lucjana Szumierza w Kolbuszowskiej Kolegiacie została przeprowadzona zbiórka do puszek na „Adopcję Serca”.

9 września 2018 roku odbył się w naszej szkole Powiatowy Dzień Sportu, którego organizatorami było Starostwo Powiatowe w Kolbuszowej i Zespół Szkół Technicznych w Kolbuszowej. W tym roku na starcie stanęło 127 osób. Nowościami, którymi zaskoczyli organizatorzy, to start Kolbuszowskiej Piątki Nordic Walking oraz Bieg VIP, w którym wystartowali lokalni samorządowcy, jak również partnerzy imprezy zaproszeni przez organizatorów. Przed samym startem Kolbuszowskiej Dychy i Kolbuszowskiej Piątki Nordic Walking odbyło się uroczyste otwarcie kortów tenisowych w którym wzięli udział  Renata Szczęch, Wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Jarosław Stawiarski, Wiceminister Sportu i Turystyki. Obecny był również Poseł RP Zbigniew Chmielowiec, Maciej Szumny, przedstawiciel Marszałka Województwa Podkarpackiego, Starosta Kolbuszowski Józef Kardyś, władze gminne oraz zaproszeni goście.

 

Młodzież za szkołą wolną od używek!

W dniu 15 czerwca 2018r. młodzież  Zespołu Szkół Technicznych wzięła udział w finale II edycjiKonkursu „Szkoła wolna od używek” w Warszawie. Konkurs skierowany był do szkół ponadgimnazjalnych, które realizują program edukacyjny „ARS, czyli jak dbać o miłość?”. Uczniowie opracowali i wykonali projekt edukacyjny, którego tematem było przeciwdziałanie używaniu substancji psychoaktywnych takich jak: dopalacze, alkohol czy tytoń.

Głównymi celami konkursu były:

1.Aktywna promocja i edukacja w zakresie profilaktyki przeciwdziałania uzależnieniom od alkoholu, tytoniu i innych środków psychoaktywnych wśród młodzieży szkół ponadgimnazjalnych.

2.Promowanie działań mających wpływ na kształtowanie prozdrowotnych nawyków i asertywnych postaw w zakresie profilaktyki uzależnień od alkoholu, tytoniu i innych środków psychoaktywnych.

3.Wzmocnienie zaangażowania i uczestnictwa uczniów w działania programowe poprzez promowanie realizacji programu edukacyjnego „ARS, czyli jak dbać o miłość?”.

4.Zwiększenie efektywności oddziaływania programu edukacyjnego „ARS, czyli jak dbać o miłość?” na młodzież.

5.Intensyfikacja działań edukacyjnych wśród młodzieży, ze szczególnym uwzględnieniem uczestników programu „ARS, czyli jak dbać o miłość?” W konkursie udział brały zespoły projektowe składające się z co najmniej 1-3 nauczycieli oraz od 5 do 10 uczniów. Spośród wielu projektów z całej Polski do ścisłego finału zakwalifikowały się szkoły z: Kolbuszowej, Sichowa Dużego i Nowego Tomyśla, które zwycięsko przeszły przez wcześniejsze etapy konkursu. Konkurs powstał w ramach trwającego już 5 lat programu „ARS, czyli jak dbać o miłość?”, który w nowoczesny sposób podchodzi do profilaktyki uzależnień. W ostatnim czasie program został wpisany do bazy programów rekomendowanych Ministerstwo Edukacji Narodowej. W wyniku prezentacji wcześniej przygotowanych projektów I miejsce zajęli uczniowie z Zespołu Szkół Technicznych im. Bohaterów Września 1939 r. w Kolbuszowej, którzy zaprezentowali projekt pt. „Kreatorzy Teraźniejszości”. Jego koordynatorem była Pani Barbara Szafraniec, a w skład zwycięskiego zespołu weszli uczniowie: Patryk Całka, Szymon Całka, Adrian Hałka, Filip Jagodziński, Mikołaj Łakomy, Łukasz Płaza, Fabian Skura, Tomasz Witas i Maksymilian Rudny oraz nauczyciele: Dorota Markusiewicz i pedagog szkolny Marta Posłuszny. Zwycięskim zespołom nagrody wręczyli Minister Zdrowia Łukasz Szumowski oraz Główny Inspektor Sanitarny Marek Posobkiewicz, który m.in. powiedział:

„Nie ma lepszego sposobu na zaangażowanie młodzieży i zwiększenie ich świadomości, niż ich samodzielna i zespołowa praca. W młodzieży jest tak dużo pomysłów i tak dużo kreatywności, że jeżeli da im się dobre ramy, jeżeli pedagog/opiekun potrafi w nich zaszczepić chęć do działania i odpowiednio to wypielęgnować to powstają wspaniałe owoce – takie jak w dzisiejszym dniu mieliśmy przyjemność oglądać” .

 

Barbara Szafraniec, Marta Posłuszny, Dorota Markusiewicz

 

 

 

GALERIA ZDJĘĆ

 

Polish English French German Italian Russian

 

 

 

Losowe zdjęcie

Osób online

Odwiedza nas 180 gości oraz 0 użytkowników.

Firmy przyjazne szkole
  


 PPUH Zakład Krawiecki S.C. Margo


Meble i wyroby z drewna E.Kołodziej


Pług - Spółdzielnia Pracy Handlowo - Produkcyjna


Firma Budowlana EFEKT S.c.


AS-PART firma handlowo-usługowa Joanna Baran