„Gdzie słyszysz śpiew, tam wstąp, tam dobre serca ludzie mają.

 Źli ludzie – wierzaj mi, Ci nigdy nie śpiewają...”.

 

W dniu 9 września 2016 w naszej szkole spotkali się przedstawiciele społeczności lokalnej, na czele z przedstawicielami władz Powiatu i Gminy, z okazji święta Patrona Szkoły - Bohaterów Września 1939 r,  W tym roku uroczystość miała szczególny charakter, gdyż w jej zorganizowanie zaangażowano całą społeczność szkolną. Zjednoczyła nas i zaproszonych Gości chęć wspólnego śpiewania polskich pieśni i piosenek patriotycznych. Przez te pieśni pragnęliśmy przywołać w naszej pamięci wszystkich bohaterów II wojny światowej, tych znanych z imienia i nazwiska i tych, których imion nie znamy. Śpiewając i recytując poezję opowiadaliśmy historie o partyzanckich marszach i o żołnierzach biegnących do ataku przy wybuchach pocisków.

 Wszak w słowach i nutach  pieśni patriotycznych zaklęta jest opowieść o Ojczyźnie. O sile pieśni pamiętali nasi przodkowie. Polska pieśń patriotyczna zawsze dodawała sił, otuchy i nadziei. Śpiewając dziś ożywiamy pamięć naszych bohaterów. Śpiewając dzielimy radości i smutki tych wszystkich, których łączyła i łączy Polska. Dlatego postanowiliśmy podtrzymać tę tradycję. Przez to wspólnie śpiewanie pragnęliśmy też pokazać, że patriotyzm to nie jest starodawne pojęcie, które należy odłożyć do muzealnej gabloty. Patriotyzm to życiodajna siła pulsująca w głębi szlachetnych serc.

Dlatego zaprosiliśmy do wspólnego śpiewania. Wszyscy uczniowie przygotowali sobie teksty piosenek i na godzinach wychowawczych przećwiczyli ich śpiew, aby podczas uroczystości, wraz z chórem prowadzącym i z zaproszonymi gośćmi (którym również wręczyliśmy teksty piosenek), móc perfekcyjnie, z pełnym zaangażowaniem, zaśpiewać Deszcz jesienny deszcz, Wojenko wojenko, Biały Krzyż, Czerwone maki, Nie pamiętasz bo nie możesz.  To się nam udało. Zebraliśmy sporo gratulacji.

 
Polish English French German Italian Russian

 

 

 

 

Losowe zdjęcie

Osób online

Odwiedza nas 259 gości oraz 0 użytkowników.

Firmy przyjazne szkole

  


 
PPUH Zakład Krawiecki S.C. Margo


Meble i wyroby z drewna E.Kołodziej


Pług - Spółdzielnia Pracy Handlowo - Produkcyjna


Firma Budowlana EFEKT S.c.


AS-PART firma handlowo-usługowa Joanna Baran