CISCO

Lokalna Akademia CISCO (Cisco Networking Academy)

w Zespole Szkół Technicznych

w Kolbuszowej.

 

Program Cisco Networking Academy (CNA) rozwija się dynamicznie od 1997 roku na całym świecie. W ponad 100 krajach wiedzę na temat sieci komputerowych zdobywa obecnie ponad 200 000 uczniów i studentów. Mają oni realne szanse na uzyskanie umiejętności, które pozwolą im odnaleźć swoje miejsce na rynku pracy. Z drugiej strony potencjalni pracodawcy mają szanse pozyskania deficytowych specjalistów, co umożliwi im szerszą ekspansję i rozwój w kierunku nowoczesnych metod prowadzenia działalności gospodarczej. Program Cisco Networking Academy oferuje możliwość uzyskania wiedzy teoretycznej i praktycznej z dziedziny projektowania, rozwoju i utrzymywania sieci komputerowych.

Program nauczania w Lokalnej Akademi CISCO naszej szkoły obejmuje kurs:

 • IT Essentials: PC Hardware and Software dotyczący działania sprzętu komputerowego, systemów operacyjnych, elementów składowych komputera oraz podstaw działania urządzeń sieci komputerowych.

Kurs ITE jest kursem bardzo praktycznym, zorientowanym w kierunku przyszłego zatrudnienia, dlatego obejmuje wiedzę przydatną podczas codziennej pracy oraz pomaga kierować i planować przyszłą karierę w branży IT. Kurs przygotowuje do uzyskania certyfikatu CompTIA A+, który potwierdza zdobytą wiedzę i skutecznie pomaga wyróżnić się spośœród innych kandydatów na rynku. Kurs jest także podstawą dla innych, bardziej zaawansowanych, kursów sieciowych.

Cisco IT Essentials

Kurs pozwala na zdobycie szerokiej wiedzy na temat działania sprzętu komputerowego, systemów operacyjnych, elementów składowych komputera oraz podstaw działania urządzeń sieci komputerowych. Składa się z 16 rozdziałów:

 • Wprowadzenie do komputera osobistego

 • Bezpieczne procedury laboratoryjne i wykorzystanie narzędzi

 • Montaż komputera krok po kroku

 • Podstawy konserwacji zapobiegawczej oraz rozwiązywania problemów

 • Podstawy systemów operacyjnych

 • Podstawowe ustawienia w laptopach i urządzeniach przenośnych

 • Podstawy funkcjonowania drukarek i skanerów

 • Podstawy funkcjonowania sieci komputerowych

 • Podstawy zabezpieczeń

 • Umiejętności komunikacyjne

 • Komputery osobiste dla zaawansowanych

 • Systemy operacyjne dla zaawansowanych

 • Laptopy i urządzenia przenośne dla zaawansowanych

 • Drukarki i skanery dla zaawansowanych

 • Sieci dla zaawansowanych

 • Zabezpieczenia dla zaawansowanych

 

Kurs prowadzone są w języku polskim, natomiast szystkie materiały szkoleniowe dostępne są w postaci elektronicznej dla zarejestrowanych uczestników programu Akademii biorących udział w szkoleniu. Ciekawe laboratoria praktyczne oraz laboratoria wirtualne pomagają uczestnikom rozwijać umiejętnośœci rozwiązywania złożonych problemów.

Głównym założeniem procesu nauczania jest kształcenie kadry profesjonalistów w dziedzinie sieci komputerowych. Idea tworzenia akademii regionalnych i lokalnych ma na celu dotarcie do jak największej ilości słuchaczy w celu prezentacji im nowoczesnej wiedzy na temat projektowania, rozwoju i utrzymywania lokalnych i rozległych sieci komputerowych. W trakcie kursów uczestnicy zarówno zapoznają się z wiedzą na temat standardów wykorzystywanych w topologii sieci komputerowych, jak i nabywają praktyczne umiejętności poprzez ćwiczenia laboratoryjne. Materiały dydaktyczne jak i program ćwiczeń laboratoryjnych wykorzystywanych w trakcie kursów są na bieżąco uaktualniane w celu ukazania najnowszych trendów i prezentacji jak najaktualniejszej wiedzy z dziedziny sieci komputerowych.

 

Wiedza prezentowana na kursach i przekazywana w aktywny sposób uczestnikowi stanowi przesłankę do odniesienia sukcesu w nowoczesnym środowisku gospodarki internetowej. Otwiera też możliwości znalezienia satysfakcjonującej pracy i jest solidną podstawą przyszłej kariery zawodowej.

 

INTERAKTYWNA MAPA CERTYFIKACJI CISCO:

 

 

Polish English French German Italian Russian

 

 

 

 

Losowe zdjęcie

Osób online

Odwiedza nas 1371 gości oraz 0 użytkowników.

Firmy przyjazne szkole


  


 
PPUH Zakład Krawiecki S.C. Margo


Meble i wyroby z drewna E.Kołodziej


Pług - Spółdzielnia Pracy Handlowo - Produkcyjna


Firma Budowlana EFEKT S.c.


AS-PART firma handlowo-usługowa Joanna Baran