W dniu 9 listopada o godz. 11.11 cała społeczność szkolna zgromadziła się na dziedzińcu przed budynkiem szkoły w celu odśpiewania czterech zwrotek Mazurka Dąbrowskiego. Organizatorem tego wydarzenia pod nazwą  Rekord dla Niepodległej było Kuratorium Oświaty w Rzeszowie. W tym dniu w ramach Obchodów 100- lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę hymn państwowy został odśpiewany we wszystkich szkołach w Polsce.
Wszyscy podczas śpiewu hymnu przyjęli godną postawę. Wychowawcy zadbali o to, aby każdy uczeń miał kotylion w barwach narodowych. Szkoła w ten sposób uczy szacunku do symboli narodowych, dba o rozwijanie patriotyzmu i tożsamości narodowej. Oddając szacunek symbolom narodowym, oddajemy go wszystkim Polakom- i tym, którzy odeszli, i tym, którzy żyją obecnie.

 

Rekord dla Niepodległej - GALERIA.

 

Akademia z okazji Dnia Niepodległości - GALERIA

 

Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych im. Bohaterów Września 1939 r. w Kolbuszowej, na praktykach zawodowych w Berlinie, również włączyli się do akcji "Rekord dla Niepodległej". 

 

 

 

 

 

Obchody 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę w Zespole Szkół Technicznych  im. Bohaterów września 1939r. w Kolbuszowej

13 listopada 2018 r. wszystkie serca bijące w Zespole Szkół Technicznych im. Bohaterów Września 1939 roku przepełnione były dumą narodową i miłością do Ojczyzny. W tym niezwykłym dniu uroczyście obchodzono setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

Spotkanie rozpoczęło się od wprowadzenia pocztu sztandarowego szkoły i odśpiewaniem czterech zwrotek hymnu narodowego. Następnie dyrektor szkoły Pani Grażyna Pełka, która przypomniała dzieje walk o niepodległość i jej znaczenie w życiu narodu. Następnie, po odśpiewaniu hymnu narodowego, przedstawiono program artystyczny, który ukazywał drogę Polski do niepodległości. W pantomimie „Pisk białego Orła” zebrani przenieśli się w czasy zaborów. W wierszach i pieśniach patriotycznych przypomnieliśmy niezłomność Polaków, którzy mimo trudnej sytuacji walczyli i ślubowali wierność Ojczyźnie. Wreszcie na scenie pojawiła się Wolna, Niepodległa Polska, która przy dźwiękach piosenki „Wzbiera wiatr, niebo grzmi, Polska zmartwychwstaje dziś” odtańczyła radosny taniec. Następnie wyraziliśmy nasze uczucia patriotyczne w słowach: My mamy dziś szczęście dorastać w wolnym kraju. Pamiętamy jednak o tym, że przodkom winniśmy pamięć, a ojczyźnie – miłość.

Mówię o tobie z dumą
Myślę o tobie z troską
Jesteś drogim skarbem
Moją kochaną Polską

Po tych chwilach patriotycznych uniesień, Pani Dyrektor oraz nasi Goście w osobach Starosty Kolbuszowskiego Józefa Kardyśa oraz proboszcza Kolegiaty Kolbuszowskiej ks. Lucjana Szumierza rozdali nagrody laureatom konkursów, realizowanych w ramach innowacji pedagogicznej „I wyrosła nam Niepodległa”. Celem konkursów było krzewienie wśród młodzieży postaw patriotycznych w kontekście historii państwa i narodu polskiego, w setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

W dniu 21 marca 2018 r. odbył się konkurs plastyczny, w ramach którego młodzież wykonywała plakaty na temat „I wyrosła nam Niepodległa”.

Laureatami konkursu zostali:

I miejsce Zięba Anna kl. I A

I miejsce Ex aequo Krystel Izabela kl. II E

II miejsce Patrycja Mierzejewska kl. I D

III miejsce Maksymilian Rudny kl. I C

Wyróżnienia otrzymali:

Pas Artur kl. II A

Pachucka Klaudia kl. II e

Wilk Wiktoria kl. I E

Wewnątrzszkolny konkurs wiedzy na temat dróg odzyskania niepodległości w kraju iw regionie został przeprowadzony w dniu 1 października 2018 r. Obowiązkiem uczestników było rozwiązanie testu. Przy uzyskaniu przez uczniów równej ilości punktów po części pisemnej, przeprowadzono dogrywkę ustną.

Laureatami konkursu zostali:

I miejsce Dorota Tęcza kl. III D

II miejsce Szymon Partyka kl. II C

III miejsce Wiktor Chmielowiec kl. II C

W dniu 30 października 2018 r. odbył się konkurs piosenki i poezji patriotycznej. Ocenie podlegały: dobór repertuaru, zgodność tematyki utworów z charakterem konkursu, muzykalność i warunki głosowe wykonawców, oryginalność interpretacji, staranność i dokładność wykonania (znajomość tekstu i melodii, postawa).

Laureaci konkursu:

W kategorii piosenka patriotyczna:

I miejsce Serafin Agata

II miejsce Natalia Skowron

II miejsce Dominika Czaja

W kategorii poezja patriotyczna:

I miejsce Depa Gabriela

II miejsce Augustyn Michał

III miejsce Czaja Dominika

III miejsce Węgrzyn Monika .

 

Zarówno nagrody dla zwycięzców, jak i piękne suknie do Poloneza, ufundowała Regionalna Fundacja Rozwoju „Serce”, której składamy serdeczne podziękowania.

Następnie na scenie wystąpiły zwyciężczynie Powiatowego Konkursu Interdyscyplinarnego z okazji 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę, zorganizowanego przez Szkołę Podstawową Nr 1 w Kolbuszowej, które dla społeczności szkolnej wykonały nagrodzone piosenki. Laureatka Grand Prix Agata Serafin zaśpiewała utwór pt. Niezłomni, a po niej wystąpiła Dominika Czaja, która zajęła I miejsce w tym konkursie wykonaniem piosenki pt. Cisza.

Po tej uczcie artystycznej głos zabrali Starosta Kolbuszowski Józef Kardyś i ksiądz Proboszcz Lucjan Szumierz, którzy podkreślali znaczenie kultywowania rocznic patriotycznych i życzyli wszystkim, abyśmy nadal mogli żyć w wolnej, niepodległej i suwerennej Ojczyźnie.

Na zakończenie uroczystości wszystkich zachwycił odtańczony przez szkolny zespół tradycyjny narodowy taniec Polonez. Młodzież i doroślioddali hołd swojej Ojczyźnie, a galowe stroje, biało-czerwone kotyliony i piękne dekoracje, nie tylko Sali gimnastycznej, ale całej szkoły, podkreślały wyjątkowość tej uroczystości.

             Program artystyczny i taniec poloneza w wykonaniu uczniów ZST można było zobaczyć również w Kolbuszowskiej Kolegiacie w niedzielę, w dniu 18 listopada 2018r., po mszy Św. o godz. 15.  Po występie młodzież zebrała rzęsiste brawa licznie zebranej publiczności.  Z kolei Ksiądz Kanonik Lucjan Szumierz pogratulował  pani dyrektor   szkoły Grażynie Pełce i nauczycielom, którzy przygotowali występ – Halinie Bajor, Barbarze Szafraniec i Agnieszce Majce. My ze swej strony  bardzo dziękujemy Księdzu Proboszczowi za zaproszenie, wszelką pomoc i duże zaangażowanie w organizację występu a nade wszystko za to, że mogliśmy pokazać różnorodne talenty naszej zdolnej młodzieży.

 
Polish English French German Italian Russian

 

 

 

 

Losowe zdjęcie

Osób online

Odwiedza nas 1254 gości oraz 0 użytkowników.

Firmy przyjazne szkole


  


 
PPUH Zakład Krawiecki S.C. Margo


Meble i wyroby z drewna E.Kołodziej


Pług - Spółdzielnia Pracy Handlowo - Produkcyjna


Firma Budowlana EFEKT S.c.


AS-PART firma handlowo-usługowa Joanna Baran