Młodzież za szkołą wolną od używek!

W dniu 15 czerwca 2018r. młodzież  Zespołu Szkół Technicznych wzięła udział w finale II edycjiKonkursu „Szkoła wolna od używek” w Warszawie. Konkurs skierowany był do szkół ponadgimnazjalnych, które realizują program edukacyjny „ARS, czyli jak dbać o miłość?”. Uczniowie opracowali i wykonali projekt edukacyjny, którego tematem było przeciwdziałanie używaniu substancji psychoaktywnych takich jak: dopalacze, alkohol czy tytoń.

Głównymi celami konkursu były:

1.Aktywna promocja i edukacja w zakresie profilaktyki przeciwdziałania uzależnieniom od alkoholu, tytoniu i innych środków psychoaktywnych wśród młodzieży szkół ponadgimnazjalnych.

2.Promowanie działań mających wpływ na kształtowanie prozdrowotnych nawyków i asertywnych postaw w zakresie profilaktyki uzależnień od alkoholu, tytoniu i innych środków psychoaktywnych.

3.Wzmocnienie zaangażowania i uczestnictwa uczniów w działania programowe poprzez promowanie realizacji programu edukacyjnego „ARS, czyli jak dbać o miłość?”.

4.Zwiększenie efektywności oddziaływania programu edukacyjnego „ARS, czyli jak dbać o miłość?” na młodzież.

5.Intensyfikacja działań edukacyjnych wśród młodzieży, ze szczególnym uwzględnieniem uczestników programu „ARS, czyli jak dbać o miłość?” W konkursie udział brały zespoły projektowe składające się z co najmniej 1-3 nauczycieli oraz od 5 do 10 uczniów. Spośród wielu projektów z całej Polski do ścisłego finału zakwalifikowały się szkoły z: Kolbuszowej, Sichowa Dużego i Nowego Tomyśla, które zwycięsko przeszły przez wcześniejsze etapy konkursu. Konkurs powstał w ramach trwającego już 5 lat programu „ARS, czyli jak dbać o miłość?”, który w nowoczesny sposób podchodzi do profilaktyki uzależnień. W ostatnim czasie program został wpisany do bazy programów rekomendowanych Ministerstwo Edukacji Narodowej. W wyniku prezentacji wcześniej przygotowanych projektów I miejsce zajęli uczniowie z Zespołu Szkół Technicznych im. Bohaterów Września 1939 r. w Kolbuszowej, którzy zaprezentowali projekt pt. „Kreatorzy Teraźniejszości”. Jego koordynatorem była Pani Barbara Szafraniec, a w skład zwycięskiego zespołu weszli uczniowie: Patryk Całka, Szymon Całka, Adrian Hałka, Filip Jagodziński, Mikołaj Łakomy, Łukasz Płaza, Fabian Skura, Tomasz Witas i Maksymilian Rudny oraz nauczyciele: Dorota Markusiewicz i pedagog szkolny Marta Posłuszny. Zwycięskim zespołom nagrody wręczyli Minister Zdrowia Łukasz Szumowski oraz Główny Inspektor Sanitarny Marek Posobkiewicz, który m.in. powiedział:

„Nie ma lepszego sposobu na zaangażowanie młodzieży i zwiększenie ich świadomości, niż ich samodzielna i zespołowa praca. W młodzieży jest tak dużo pomysłów i tak dużo kreatywności, że jeżeli da im się dobre ramy, jeżeli pedagog/opiekun potrafi w nich zaszczepić chęć do działania i odpowiednio to wypielęgnować to powstają wspaniałe owoce – takie jak w dzisiejszym dniu mieliśmy przyjemność oglądać” .

 

Barbara Szafraniec, Marta Posłuszny, Dorota Markusiewicz

 

 

 

GALERIA ZDJĘĆ

 

Polish English French German Italian Russian

 

 

 

 

Losowe zdjęcie

Osób online

Odwiedza nas 153 gości oraz 0 użytkowników.

Firmy przyjazne szkole

  


 
PPUH Zakład Krawiecki S.C. Margo


Meble i wyroby z drewna E.Kołodziej


Pług - Spółdzielnia Pracy Handlowo - Produkcyjna


Firma Budowlana EFEKT S.c.


AS-PART firma handlowo-usługowa Joanna Baran