Społeczność Zespołu Szkół Technicznych im. Bohaterów Września 1939r.w Kolbuszowej wzięła udział w akcji "Razem na Święta", organizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Jej celem była szeroko pojęta pomoc osobom starszym, samotnym i potrzebującym. Pomimo trudnej sytuacji spowodowanej pandemią Covid - 19, wielu naszych uczniów i wychowawców chętnie zaangażowało się w to przedsięwzięcie. Uczennice klasy II Dg - grupy hotelarskiej w ramach zajęć z pracowni obsługi konsumenta, upiekły pierniczki, które udekorowały lukrem, a następnie ładnie zapakowały. Natomiast uczniowie klasy II Ep i I E , przygotowali przepiękne kartki świąteczne i piękne stroiki. Przygotowane dary zostały dostarczone do szkoły, a następnie wychowawczynie tych klas p. Edyta Wróbel i p. Joanna Wilk, dostarczyły do Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego w Kolbuszowej. Uczennice grupy hotelarskiej z klasy IV D,  również  wykonały własnoręcznie piękne kartki i bąbki świąteczne . W naszą akcję włączyli się też uczniowie Szkoły Branżowej z klasy 2ap wraz z wychowawczynią - p.Iloną Sekman. Oni również przygotowali  piękne kartki świąteczne oraz upiekli ciasteczka. Wszystkie przygotowane kartki, stroiki, bombki  i słodkie upominki, dostarczylyśmy razem z Magdaleną i Weroniką – uczennicami  klasy III E  do osób starszych , samotynch mieszkających na terenie Kolbuszowej.  Ponadtto wychowawczyni  klasy II Eg- p. Barbara Szafraniec przygotowała paczkę świąteczną dla potrzebującej osoby, a swoich uczniów zachęciła też, aby dla swoich samotnych sąsiadów przygotowali kartki i upiekli pierniczki sprawiając im radość. Osoby, które odwiedziliśmy i obdarowaliśmy świątecznymi upominkami, oczywiście zachowując reżim sanitarny, były bardzo wzruszone i szczęśliwe, że ktoś w tych trudnych czasach o nich pamiętał.

Jako opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu bardzo serdecznie dziękuję  wszystkim , którzy zaangażowali się tak licznie w to piękne przedsięwzięcie i udowodnili, że pomimo pandemii potrafimy  udowodnić, że "jesteśmy razem"...

 

Opracowała: Anna Piątek – opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu

Polish English French German Italian Russian

 

 

 

 

Losowe zdjęcie

Osób online

Odwiedza nas 144 gości oraz 0 użytkowników.

Firmy przyjazne szkole
  


 
PPUH Zakład Krawiecki S.C. Margo


Meble i wyroby z drewna E.Kołodziej


Pług - Spółdzielnia Pracy Handlowo - Produkcyjna


Firma Budowlana EFEKT S.c.


AS-PART firma handlowo-usługowa Joanna Baran