Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzanie danych osobowych ucznia i rodzica/opiekuna prawnego w celu zdalnego nauczania

i komunikacji elektronicznej

 

 1. Administratorem Państwa danych osobowych jest Zespół Szkół Technicznych w Kolbuszowej reprezentowany przez Dyrektora szkoły z siedzibą w Kolbuszowej przy ul. Janka Bytnara 2. 
 2. Kontakt z Inspektorem Danych Osobowych: e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Chętnie odpowie na wszystkie pytania i wątpliwości związane z przetwarzaniem Państwa danych osobowych. 
 3. Dane osobowe ucznia i rodziców będą przetwarzane w celu zdalnego nauczania i komunikacji elektronicznej z rodzicem/opiekunem prawnym ucznia, uczniem niepełnoletnim lub z uczniem pełnoletnim.
 1. Zakres przetwarzanych danych obejmuje: imię, nazwisko, e-mail, nr telefonu ucznia i rodzica.
 2. Odbiorcami tych danych będą tylko instytucje upoważnione z mocy prawa.
 3. Dane osobowe będą przetwarzane w powyżej wskazanych celach przez czas nauki zdanej oraz przez czas wynikający z przepisów dziedzinowych.
 4. Posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do swoich danych osobowych oraz prawo do ich sprostowania.
 5. Przysługuje Pani/Panu prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego, tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzasadnione jest, że Pani/Pana dane osobowe przetwarzane są przez administratora niezgodnie z ogólnym rozporządzeniem o ochronie danych osobowych.
 6. Podanie przez Panią/Pana danych osobowych jest wymagane, aby Administrator zrealizował wskazane cele przetwarzania.
 7. Dane udostępnione nie będą podlegały profilowaniu.
 8. Administrator danych nie ma zamiaru przekazywać danych osobowych do państwa trzeciego lub organizacji międzynarodowej.

 

Podstawy prawne:

 • Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.
 • Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady Europy (UE) 2016/679z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych)- tzw. RODO.
 • Ustawa z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych.

 

Polish English French German Italian Russian

 

 

 

 

Losowe zdjęcie

Osób online

Odwiedza nas 185 gości oraz 0 użytkowników.

Firmy przyjazne szkole

  


 
PPUH Zakład Krawiecki S.C. Margo


Meble i wyroby z drewna E.Kołodziej


Pług - Spółdzielnia Pracy Handlowo - Produkcyjna


Firma Budowlana EFEKT S.c.


AS-PART firma handlowo-usługowa Joanna Baran