„Niepodległa, niepokorna, zawsze była, będzie, jest…” tymi słowami młodzież ZST zakończyła uroczystą akademię przygotowaną na 10 listopada 2023 roku, w 105 rocznicę odzyskania prze Polskę niepodległości.

W podniosłej atmosferze, zebrani na sali gimnastycznej goście, obejrzeli inscenizację przybliżającą historię państwa polskiego od rozbiorów po niepodległość. Na scenie działo się wiele, pojawiały się postacie znane z kart podręczników, płomienne przemówienie wygłosił sam Józef Piłsudski, a młodzi gazeciarze dwoili się i troili, aby ogłosić najważniejsze wydarzenie – Niepodległość.

W trakcie przedstawienia wybrzmiały także polskie pieśni patriotyczne m.in. Rota, czy Legiony,
a grupa tancerzy zatańczyła poloneza do muzyki Wojciecha Kilara z filmu „Pan Tadeusz”.
Publiczność była wzruszona i długo oklaskiwała artystów.

12 listopada, w niedzielę, przedstawienie zostało także wystawione w kolbuszowskiej Kolegiacie, gdzie licznie zebrani widzowie zgotowali naszym  młodym artystom owacje na stojąco! Młodzież była wywoływana do ukłonów dwukrotnie, a opiekunowie zbierali gratulacje i pochwały dla zdolnych uczniów od wielu osób.  

Polish English French German Italian Russian

 

 

 

 

Losowe zdjęcie

Osób online

Odwiedza nas 971 gości oraz 0 użytkowników.

Firmy przyjazne szkole


  


 
PPUH Zakład Krawiecki S.C. Margo


Meble i wyroby z drewna E.Kołodziej


Pług - Spółdzielnia Pracy Handlowo - Produkcyjna


Firma Budowlana EFEKT S.c.


AS-PART firma handlowo-usługowa Joanna Baran