W dniu 24 września 2023 r. wolontariusze z Zespołu Szkół Technicznych im.Bohaterów Września 1939r. w Kolbuszowej wraz z opiekunem Szkolnego Koła Wolontariatu, kwestowali do puszek na naukę I wyżywienie dzieci w Kamerunie. Dzięki życzliwości i uprzejmości księdza Lucjana Szumierza – Proboszcza parafii pod wezwaniem Wsystkich Świętych w Kolbuszowej, już od 6 lat nasza akcja odbywa się przy Kolegacie. Uczennice z technikum hotelarskiego (klasa V D ) dorzuciły swoją cegiełkę, przygotowując ciasteczka - pierniczki, którymi obdarowani zostali darczyńcy.  Akcję pomocy dzieciom z Czarnego Lądu prowadzimy już od 11 lat. W bieżącym roku, pomimo niesprzyjającej pogody , padał deszcz i wiał silny wiatr , parafianie bardzo aktywnie zaangażowali się w to szlachetne dzieło.   Nasi Wolontariusze zebrali piękną kwotę: 6.959,12 zł, 70 euro i 5 USD. Ale to jeszcze nie koniec naszej akcji, ponieważ nadal ona trwa. Będzie jeszcze przeprowadzona zbiórka wśród nauczycieli, pracowników szkoły, rodziców oraz uczniów.    Na chwilę obecną już wiemy, że za zebrane pieniądze 32 dzieci przez rok będzie mogło kontynuować naukę. Serdecznie dziękujemy księdzu Lucjanowi Szumierzowi – Proboszczowi oraz księdzu Pawlowi Cibie za pomoc i wsparcie naszej akcji. Wam Drodzy Wolontariusze ogromnie dziękujemy za poświęcony niedzielny czas, uśmiech i wielkie serce. Bardzo się cieszę, że pomimo niesprzyjających warunków pogodowych byliście i właśnie to dzięki Wam mamy taki wspaniały wynik.
                    Opracowała: Anna Piątek
 
          
 
Polish English French German Italian Russian

 

 

 

 

Losowe zdjęcie

Osób online

Odwiedza nas 843 gości oraz 0 użytkowników.

Firmy przyjazne szkole


  


 
PPUH Zakład Krawiecki S.C. Margo


Meble i wyroby z drewna E.Kołodziej


Pług - Spółdzielnia Pracy Handlowo - Produkcyjna


Firma Budowlana EFEKT S.c.


AS-PART firma handlowo-usługowa Joanna Baran