W dniu 18 lipca odbył się dziesiąty finał konkursu "Fizyczne i Astronomiczne Stypendia w Toruniu FAST 2020". Spośród nadesłanych prac komisja konkursowa zakwalifikowała do finału 16 prac uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych z Bielsko-Białej, Działdowa, Jastrzębia-Zdroju, Jeleniej Góry, Kielc, Kolbuszowej, Poznania, Stargardu, Szczecina, Tczewa i Torunia. Uczniowie przedstawili swoje prace o tematyce związanej z fizyką lub astronomią w trybie zdalnym.

 

W finale, komisja konkursowa w składzie: prof. dr hab. Mirosław Bylicki, dr hab. Iwona Gorczyńska, prof. UMK, dr hab. Dorota Kowalska, prof. UMK oraz dr hab. Cezary Migaszewski, prof. UMK wraz z przedstawicielem Fundacji Aleksandra Jabłońskiego dr Justyną Cembrzyńską, wyłoniła laureatów:

 

·       pierwsze miejsce: Karol Masztalerz (International School of Poznań), z nagrodą w postaci stypendium w wysokości 10000 zł (brutto);

·       drugie miejsce: Michał Buszka (V LO w Toruniu), z nagrodą 5000 zł (brutto);

·       trzecie miejsce: Klaudia Kacik (I LO w Tczewie), Krystian Mokrzycki (ZST w Kolbuszowej), Marcin Magda (ZST w Kolbuszowej), z nagrodami w postaci miejsca w domu studenckim i karty podarunkowej Empik o wartości 500 zł dla każdego.

 

Nagrodzone prace Naszych Uczniów:

- KTO BY SIĘ SPODZIEWAŁ, ŻE MOŻNA WYPRAWIAĆ TAKIE RZECZY Z PRAWEM OHMA? (*.PDF)

- AERODYNAMIKA SAMOCHODÓW WYŚCIGOWYCH (*.PDF)

 

Polish English French German Italian Russian

 

 

 

 

Losowe zdjęcie

Osób online

Odwiedza nas 259 gości oraz 0 użytkowników.

Firmy przyjazne szkole













 



 


 




PPUH Zakład Krawiecki S.C. Margo


Meble i wyroby z drewna E.Kołodziej


Pług - Spółdzielnia Pracy Handlowo - Produkcyjna


Firma Budowlana EFEKT S.c.


AS-PART firma handlowo-usługowa Joanna Baran