Człowiek z pasją- "Wspomnienia z Kaukazu".

 W marcu gościliśmy pana Dariusza Popka, pasjonata historii, szczególnie Kaukazu. Historia byłych Republik Radzieckich jest bardzo bogata, przepełniona konfliktami na tle narodowościowym, religijnym, społecznym i politycznym. Pan Dariusz bardzo przystępnie starał się przedstawić zarzewie tych konfliktów, jednocześnie omawiając życie zwykłych ludzi, ich gościnność, obrzędy, tańce regionalne. Zabrani też zostaliśmy do miejsc, które jeszcze „ bolą”  miejscową ludność jak szkoła w Biesłanie, a w nas wywołują przerażenie i pokazują okropności tego świata. Spotkanie było niezwykle interesujące tylko jak zwykle mało czasu .Bardzo dziękujemy Panu Dariuszowi za ciekawą podróż do ziemi kaukazkiej i wzruszajacą lekcje historii.

Polish English French German Italian Russian

 

 

 

Losowe zdjęcie

Osób online

Odwiedza nas 182 gości oraz 0 użytkowników.

Firmy przyjazne szkole
  


 
PPUH Zakład Krawiecki S.C. Margo


Meble i wyroby z drewna E.Kołodziej


Pług - Spółdzielnia Pracy Handlowo - Produkcyjna


Firma Budowlana EFEKT S.c.


AS-PART firma handlowo-usługowa Joanna Baran