WYCIECZKA DO WADOWIC I OŚWIĘCIMIA


W dniu 5.10.2011r. odbyła się, zorganizowana przez Szkolne Koło Caritas, wycieczka do Wadowic i Oświęcimia. Opiekunami tej wycieczki byli: ks. Lucjan Szulmierz, ks. Jacek Hajduk, oraz panie: Agnieszka Majka - Bajorek i Anna Leśniowska - Boroń. Towarzyszyły nam również pani Grażyna Pełka i Pani Jolanta Zwolska.
Można w tym momencie zadać pytanie o cel wyjazdu. Przede wszystkim miał on upamiętnić Dzień Papieski i przybliżyć nam osobę Ojca Świętego Jana Pawła II. Odwiedzając Wadowice mieliśmy okazje zobaczyć rodzinny dom Karola Wojtyły. Nadmienię tylko, iż jest on w tej chwili remontowany. Mimo tego cała ekspozycja znajduje się w budynku obok i jest udostępniona zwiedzającym. Z sentymentem każdy z nas zwiedzał kościół, w którym niegdyś bywał Papież. Zachwyciła nas przede wszystkim kaplica poświęcona Jego osobie.
Będąc w tym mieście nie można zapomnieć o kremówkach.
Kolejnym, przez nas odwiedzonym, miejscem był Oświęcim. Zwiedzanie obozu, to czas na zadumę i refleksję. To także doskonała lekcja historii. Świetnie przygotowane Panie przewodniczki przybliżyły nam koszmar obozowego życia. Młodzież z zainteresowaniem, a także przerażeniem uczestniczyła w trzygodzinnej wędrówce po Auschwitz ? Birkenau.
W godzinach wieczornym, myślę że zadowoleni, wróciliśmy do Kolbuszowej.
 

Polish English French German Italian Russian

 

 

 

 

Losowe zdjęcie

Osób online

Odwiedza nas 293 gości oraz 0 użytkowników.

Firmy przyjazne szkole


  


 
PPUH Zakład Krawiecki S.C. Margo


Meble i wyroby z drewna E.Kołodziej


Pług - Spółdzielnia Pracy Handlowo - Produkcyjna


Firma Budowlana EFEKT S.c.


AS-PART firma handlowo-usługowa Joanna Baran