Podwójne sukcesy uczennic Zespołu Szkół Technicznych w Kolbuszowej
w  konkursach ekologicznych

Już po raz szósty uczniowie ZST zostali laureatami Ogólnopolskiego Konkursu dla młodzieży szkolnej pod hasłem ?Mój Las? organizowanego przez Zarząd Główny Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa oraz Ligi Ochrony Przyrody. W XXIV edycji konkursu laureatkami szczebla centralnego zostały dwie uczennice: I nagrodę otrzymała Judyta Żądło z klasy II Liceum Profilowanego, II nagrodę Ewelina Kwaśnik z klasy II Technikum Hotelarskiego.

W dniu 9 czerwca 2011 r. na uroczystym podsumowaniu w Warszawie otrzymały dyplomy, nagrody książkowe i bardzo cenne nagrody rzeczowe za prace pisemne nt. ?Rola zadrzewień: mój stosunek do wycinki drzew przy drogach?. Judyta Żądło za I miejsce otrzymała laptop 16´ firmy Toshiba wraz z oprogramowaniem natomiast Ewelina Kwaśnik za II miejsce otrzymała telewizor plazmowy 19´ firmy Funai. Obydwie uczennice sukces swój zawdzięczają ogromnemu zaangażowaniu i pracowitości jaką wykazały się przy pisaniu pracy, w której oprócz tekstu były liczne zdjęcia, rysunki, tabele, zestawienia oraz końcowe wnioski będące efektem ich przemyśleń i analiz materiałów, zawartych na prawie 100 stronach.

To dla mnie - nauczyciela i opiekuna nagrodzonych prac - wielka satysfakcja, że mogę pracować z takimi uczennicami oraz wyzwanie na kolejny rok, aby nie spocząć na laurach i nadal angażować uczniów do udziału w konkursach. A że warto podejmować próby, bo często kończą się sukcesami przekonała się także Agnieszka Dragan uczennica II klasy Liceum Profilowanego, która została laureatką Ogólnopolskiego Konkursu nt. Odnawialnych Źródeł Energii organizowanego przez Zespół Szkół Ogólnokształcących w Jaworznie. Nadzór merytoryczny nad konkursem oraz funkcję przewodniczącego Jury  sprawował prof. zw. dr hab. inż. Jacek Malko z Politechniki Wrocławskiej. Agnieszka Dragan za pracę ?Energia jądrowa w obronie klimatu? została uhonorowana II nagrodą. W dniu 2 czerwca w ZSO w Jaworznie z rąk przewodniczącego Jury otrzymała dyplom, książkę i nagrodę rzeczową w postaci cyfrowego aparatu fotograficznego i zestawu piór firmy Parker.

To jeszcze nie koniec sukcesów. Laureatka wymienionego wcześniej konkursu ?Mój Las? ? Ewelina Kwaśnik otrzymała wyróżnienie na szczeblu regionalnym w ogólnopolskim konkursie geologiczno-środowiskowym ?Nasza Ziemia ? środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro odbywającego się w 2011 r. pod hasłem: ?Kamienne archiwum Ziemi?. W dniu 25 maja 2011 r. w Muzeum Przyrodniczym w Krakowie na uroczystym podsumowaniu otrzymała dyplom i nagrody książkowe. Niemałą atrakcją było także zwiedzanie eksponatów zgromadzonych w muzeum oraz hodowli ryb, płazów i gadów tropikalnych. Ewelina była też laureatką II nagrody konkursu wojewódzkiego ?Natura bogata energią?, organizowanego przez Zespół Szkół Energetycznych w Rzeszowie w ramach Tygodnia Zrównoważonej Energii Unii Europejskiej.Za pracę pisemną i prezentację multimedialną nt. ?Energia Słońca ? aspekty ekologiczne i ekonomiczne? otrzymała dyplom oraz  nagrodę rzeczową w postaci skanera i drobnych gadżetów.

Laureatką konkursu wojewódzkiego organizowanego przez Zarząd Okręgu Podkarpackiego Ligi Ochrony Przyrody została także Monika Fitał z kl. II Technikum Informatycznego, która za pracę plastyczną w konkursie pod hasłem: ?Przyroda Twój Przyjaciel? otrzymała I  miejsce. Nagrody w postaci dyplomu, książek i materiałów plastycznych odebrała 19 maja 2011 r. na uroczystym podsumowaniu konkursu, które miało miejsce w Domu Kultury na Osiedlu 1000-lecia w Rzeszowie.Polish English French German Italian Russian

 

 

 

 

Losowe zdjęcie

Osób online

Odwiedza nas 212 gości oraz 0 użytkowników.

Firmy przyjazne szkole

  


 
PPUH Zakład Krawiecki S.C. Margo


Meble i wyroby z drewna E.Kołodziej


Pług - Spółdzielnia Pracy Handlowo - Produkcyjna


Firma Budowlana EFEKT S.c.


AS-PART firma handlowo-usługowa Joanna Baran