Drugi tydzień naszego pobytu w Szwecji rozpoczęliśmy - podobnie jak tydzień pierwszy - od naszych praktyk zawodowych. Każdy z nas od poniedziałku do piątku doskonalił swoje umiejętności zawodowe oraz anglojęzyczne pracując w tutejszych przedsiębiorstwach. Wtorek zaczęliśmy od odkrywania uroków Malmö. Postanowiliśmy rozpocząć od rejsu łódką po rzece, który okazał się niezwykłym przeżyciem. Dryfując po spokojnych wodach, mieliśmy okazję podziwiać piękne mosty i zabytki, które otaczały nas z każdej strony. To był prawdziwie relaksujący i malowniczy sposób na poznanie miasta. 

Wieczorem udaliśmy się na spacer po Malmö, które w nocnej iluminacji prezentowało się jeszcze bardziej magicznie. Przechadzając się uliczkami, podziwialiśmy architekturę, zabytki i pulsujące życie miasta. Kolejnego dnia zdecydowaliśmy się także wybrać na wypad na miasto spróbować jedzenia w tutejszych restauracjach. Podążyliśmy za aromatycznymi zapachami i skosztowaliśmy dań kuchni chińskiej, lokalnych burgerów oraz kebabów. To była prawdziwa uczta dla naszych zmysłów. Po powrocie z pracy, wypicie pysznej kawy stało się naszym codziennym rytuałem. Hotel First Jörgen Kock serwował wyśmienitą kawę, która dodatkowo umilała nam poranki i popołudnia. Mogliśmy delektować się jej aromatem i odpoczywać w przytulnej atmosferze hotelowej jadalni. Nasz pobyt w Malmö był nie tylko okazją do odkrywania nowych smaków i kulinarnych doznań, ale również do poznawania bogatej kultury i historii tego miejsca. 

 

Zwiedzanie lokalnych atrakcji, takich jak zamek Malmöhus, pozwoliło nam zagłębić się w przeszłość miasta i docenić jego piękno. Rejs łódką po rzece w Malmö, wieczorne zwiedzanie, doskonałe jedzenie hotelowe oraz wypad na chińskie jedzenie były tylko niektórymi z wielu wspaniałych atrakcji, które mieliśmy okazję przeżyć w czasie naszej podróży do Szwecji. Malmö okazało się być nie tylko pięknym miastem, ale również prawdziwym rajem dla smakoszy i miłośników kultur.

Uczestnicy projektu 

Polish English French German Italian Russian

 

 

 

 

Losowe zdjęcie

Osób online

Odwiedza nas 1314 gości oraz 0 użytkowników.

Firmy przyjazne szkole


  


 
PPUH Zakład Krawiecki S.C. Margo


Meble i wyroby z drewna E.Kołodziej


Pług - Spółdzielnia Pracy Handlowo - Produkcyjna


Firma Budowlana EFEKT S.c.


AS-PART firma handlowo-usługowa Joanna Baran