W tym roku przypada 232 rocznica uchwalenia pierwszej w Europie, a drugiej na świecie konstytucji. Dokładnie 3 maja 1791 roku, grupa patriotycznie nastawionych posłów Sejmu Czteroletniego, uchwaliła w Warszawie konstytucję, aby ratować upadającą Rzeczpospolitą.
Król Stanisław August Poniatowski stanął po stronie wolności i dokument przyjął.

Aby uczcić rocznicę tego ważnego w historii Polski wydarzenia, młodzież Zespołu Szkół Technicznych wraz z opiekunami, przygotowała wzruszającą akademię - sejmik, na której w pięknych słowach piosenek i wierszy starała się opowiedzieć słuchaczom, co znaczy  Naród, Wolność i Ojczyzna i jak ważna  jest, zwłaszcza dzisiaj,  znajomość dziejów własnego kraju.
Bo przecież naród, który nie zna swej przeszłości, ginie i nie buduje przyszłości. Pamiętajmy o tym!

Polish English French German Italian Russian

 

 

 

 

Losowe zdjęcie

Osób online

Odwiedza nas 261 gości oraz 0 użytkowników.

Firmy przyjazne szkole


  


 
PPUH Zakład Krawiecki S.C. Margo


Meble i wyroby z drewna E.Kołodziej


Pług - Spółdzielnia Pracy Handlowo - Produkcyjna


Firma Budowlana EFEKT S.c.


AS-PART firma handlowo-usługowa Joanna Baran