W dniu 13 grudnia 2022r. w Rzeszowie odbył się etap okręgowy I Olimpiady Umiejętności Hotelarskich pod patronatem Ministra Sportu i Turystyki, oraz  Polskiej Organizacji Turystycznej. Motto Olimpiady brzmiało: „Hotele są tak dobre jak ludzie, którzy w nich pracują”. Zespół Szkół Technicznych im. Bohaterów Września 1939r, w Kolbuszowej  reprezentowały dwie uczennnice: Martyna Kosek i Kinga Jagoda – z klasy 4Dp.   Zostały one wyłonione w etapie szkolnym , który był przeprowadzony jeszcze w październiku 2022r. Olimpiada składała się z dwóch części: pierwsza część to test, a  druga to były scenki dotyczące różnych sytuacji hotelowych z wykorzystaniem języka obcego. Niestety nie udało się naszym uczennicom przejść do kolejnego ogólnopolskiego etapu, ale poradziły sobie całkiem nieźle wykonując zadania. Należy wspomnieć , że to nie koniec zmagań, ponieważ obie te uczennice będą reprezentować naszą szkołę już niebawem 4 stycznia 2023r.w etapie okregowym  kolejnej XIV Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej.  

 

Opracowała:

Anna Piątek

Polish English French German Italian Russian

 

 

 

 

Losowe zdjęcie

Osób online

Odwiedza nas 272 gości oraz 0 użytkowników.

Firmy przyjazne szkole

  


 
PPUH Zakład Krawiecki S.C. Margo


Meble i wyroby z drewna E.Kołodziej


Pług - Spółdzielnia Pracy Handlowo - Produkcyjna


Firma Budowlana EFEKT S.c.


AS-PART firma handlowo-usługowa Joanna Baran