Masz dość ciągłego siedzenia w domu? Chcesz się sprawdzić, nauczyć czegoś przydatnego, założyć mundur czy po prostu zmienić coś w swoim życiu? Jesteś urodzonym liderem lub uwielbiasz pracę w grupie? Chcesz poznać tajniki budowy, działania i obsługi broni palnej? Marzysz o rozpoczęciu służby wojskowej by służyć ojczyźnie? Związek Strzelecki ,,Strzelec” pokaże Ci, jak wygląda służba wojskowa, ułatwi realizację Twoich planów, oraz pomoże rozwinąć Twoje umiejętności i zainteresowania.

Trzeci samodzielny pluton Kolbuszowa Jednostki Strzeleckiej 2021 im. Płk. L. Lisa-Kuli rekrutuje już dziś!

 

Czym jest Związek Strzelecki ,,Strzelec” Józefa Piłsudskiego?

Związek Strzelecki jest to paramilitarna organizacja społeczno-wychowawcza powstała w 1910 roku, będąca podstawą budowania struktur wojskowych Legionów Polskich. Do tradycji Związku nawiązuje istniejąca obecnie organizacja Związek Strzelecki ,,Strzelec” Józefa Piłsudskiego, bezpośrednio kultywując ich tradycję i dziedzictwo.

Co zyskam jako strzelec?

W trakcie cyklu szkolenia zdobędziesz wiedzę i umiejętności z zakresu: musztry, medycyny cywilnej i medycyny pola walki, posługiwania się różnymi rodzajami uzbrojenia, taktyki, działań regularnych i nieregularnych, wspinaczki, topografii, kartografii i wiele innych.

Zyskasz bardzo duże doświadczenie i obycie z dziedziną wojskowości dzięki często organizowanym  szkoleniom oraz poligonom, na których ściśle współpracujemy z jednostkami wojskowymi takimi jak 21 Brygada Strzelców Podhalańskich czy 3 Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej. 

Dzięki naszej czterystumetrowej, strzeleckiej cywilno-wojskowej strzelnicy ,,Anna” nauczysz się celnie strzelać, sprawnie, bezpiecznie i odpowiedzialnie posługiwać się bronią, a przy odpowiednim zapale do nauki, będziesz mógł zdobyć kwalifikację instruktora lub prowadzącego strzelanie, które są niezwykle przydatne w dalszej drodze w kierunku służby wojskowej, jak i jej pochodnych.

Sprawdzisz się na każdej pozycji w ramach struktury Strzelca, od szkolonego do dowódcy lub instruktora. Rozwijamy zręcznych i adaptacyjnych liderów, którzy są zdolni rozwiązywać problemy za pomocą krytycznego i kreatywnego myślenia. Tworzymy środowisko dyscypliny i standardów poprzez skuteczne szkolenie, czego efektem jest wytrzymałość psychiczna, spójność jednostki i ducha pracy zespołowej.

Przy okazji wyjazdów, szkoleń i kursów, zawiążesz znajomości i przyjaźnie, które będą Ci towarzyszyć przez długie lata.

Kto może zostać Strzelcem?

Członkiem Związku Strzeleckiego ,,Strzelec” może zostać każdy od 14 roku życia, kto znajdzie w sobie trochę chęci i energii, aby realizować Swoje plany i marzenia.

Jak często i gdzie odbywają się zajęcia?

Regularne zbiórki odbywają się raz w tygodniu w środy o godzinie 15:00
w budynku Zespołu Szkół Technicznych w Kolbuszowej na ulicy Bytnara 2. Co jakiś czas odbywają się szkolenia w terenie, jak i poligony na obiektach wojskowych.

Do kiedy trwa rekrutacja?

Rekrutacja trwa do 12.10.2022 r. Nie czekaj. Zapisz się już dziś!

Jestem zainteresowany. Gdzie mam się zgłosić?

Zapraszamy Cię w każdą środę o godzinie 15:00 do budynku Zespołu Szkół Technicznych w Kolbuszowej na ulicy Janka Bytnara 2.

Gdzie znajdę dodatkowe informację na temat rekrutacji i Związku Strzeleckiego ,,Strzelec”?

Na wszelkie pytania i wątpliwości odpowiedzi udzieli:

st. insp. ZS Piotr Panek

500 169 486

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

Polish English French German Italian Russian

 

 

 

 

Losowe zdjęcie

Osób online

Odwiedza nas 809 gości oraz 0 użytkowników.

Firmy przyjazne szkole


  


 
PPUH Zakład Krawiecki S.C. Margo


Meble i wyroby z drewna E.Kołodziej


Pług - Spółdzielnia Pracy Handlowo - Produkcyjna


Firma Budowlana EFEKT S.c.


AS-PART firma handlowo-usługowa Joanna Baran