W poniedziałek 26 września uczniowie klasy 2A, 4Cp i 4Bp Zespołu Szkół Technicznych im. Bohaterów Września 1939 r. w Kolbuszowej mieli możliwość obejrzenia filmu „Orlęta. Grodno ‘39” w reżyserii Krzysztofa Łukaszewicza.

Grodno to miasto na wschodnim pograniczu przedwojennej Polski. We wrześniu 1939 roku rozpoczyna heroiczną i beznadziejną walkę z Sowietami. Nie mając dużych sił zbrojnych obrona opiera się głównie na ludności cywilnej, młodzieży i dzieciach, które bohatersko bronią miasta, stając się ofiarami niezwykłego okrucieństwa okupantów. Film przemawia do widza intensywnością akcji, sugestywnymi scenami walki, niejednokrotnie brutalnymi obrazami a z drugiej strony ukazuje realia życia codziennego, walkę o byt, o ideały, o pierwsze miłości.

Wrzesień 1939 roku to był trudny czas, jednak ukazanie zbrodniczej napaści ZSRR na Polskę oczami dwunastolatka ma niemal wstrząsający charakter. Młodość ma swoje prawa a dorastanie to naturalny proces, jednak w obliczu wojny, zbrodni i bestialstwa, tracą na znaczeniu, ważne jest tu i teraz…. bo jutra może nie być.

 

 

 

Organizatorzy:

Marta Borek

Elżbieta Muszyńska

Urszula Kołodziej- Czułyt

Polish English French German Italian Russian

 

 

 

 

Losowe zdjęcie

Osób online

Odwiedza nas 373 gości oraz 0 użytkowników.

Firmy przyjazne szkole


  


 
PPUH Zakład Krawiecki S.C. Margo


Meble i wyroby z drewna E.Kołodziej


Pług - Spółdzielnia Pracy Handlowo - Produkcyjna


Firma Budowlana EFEKT S.c.


AS-PART firma handlowo-usługowa Joanna Baran