„Kamiliada” to coroczne święto Patrona Szkoły Podstawowej nr 2, w Kolbuszowej. W tym roku przypadało jej 117 lecie i było obchodzone 4 czerwca 2022r. w sobotę. Jak tradycja nakazuje zaczęło się od przemarszu społeczności szkolnej ulicami miasta przy akompaniamencie Orkiestry Dętej Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia z Kolbuszowej. Następnie była zabawa, rozgrywki piłkarskie, a dla młodszych dzieci przygotowano zjeżdżalnie - dmuchańce. Dla wszystkich uczniów serwowano kiełbaski z grilla, słodycze, napoje oraz zaproponowano wiele innych atrakcji. Swoją ofertę miały możliwość zaprezentować też szkoły średnie prowadzone przez Powiat kolbuszowski. Nasza szkoła również skorzystała z tej możliwości i była reprezentowana przez kilka kierunkówkształcenia. Uczennice Technikum hotelarskiego przygotowały warsztaty składania serwetek oraz dekoracji stołów przy wykorzystaniu carvingu z owoców i warzyw na „kinder bal”. Natomiast uczennice Technikum fryzjerskiego czesały chętnych uczniów: były loczki, koczki i warkoczyki, które najchętniej wybierane były przez dziewczynki. Swoje stanowiska przygotowały też zawody : technik logistyk, technik geodeta oraz  echnik mechatronik. Uczniowie mogli podejść, zobaczyć sprzęt wykorzystywany w pracy zawodowej, a także porozmawiać na temat konkretnych zawodów. Stanowisko „hotelarek " było bardzo oblegane, a nasze uczennice nie miały ani chwili na odpoczynek. Jak same przyznały nie spodziewały się aż takiego zainteresowania naszymi warsztatami. My nauczyciele bardzo serdecznie dziękujemy naszej młodzieży, która aktywnie zaangażowała się w promocję naszej szkoły. Przyjechali do szkoły pomimo dnia wolnego i razem z nami chętnie prezentowali kierunki kształcenia znajdujące się w ofercie Zespołu Szkól Technicznych w Kolbuszowej.

 
 

Opracowała :

Anna Piątek

 

Polish English French German Italian Russian

 

 

 

 

Losowe zdjęcie

Osób online

Odwiedza nas 139 gości oraz 0 użytkowników.

Firmy przyjazne szkole

  


 
PPUH Zakład Krawiecki S.C. Margo


Meble i wyroby z drewna E.Kołodziej


Pług - Spółdzielnia Pracy Handlowo - Produkcyjna


Firma Budowlana EFEKT S.c.


AS-PART firma handlowo-usługowa Joanna Baran