W dniu 3 października 2021 wolontariusze z Zespołu Szkół Technicznych im.Bohaterów Września 1939r. w Kolbuszowej, zbierali datki do puszek na rzecz dzieci z Kamerunu. Dzięki życzliwości i uprzejmości księdza Proboszcza - Lucjana Szumierza, od 4 lat nasza akcja odbywa się w Parafii p.w. Wszystkich Świętych w Kolbuszowej. Uczennice z technikum hotelarskiego dorzuciły swoją cegiełkę przygotowując ciasteczka - pierniczki, którymi obdarowani zostali darczyńcy.    Akcję pomocy dzieciom z Czarnego Lądu prowadzimy już od 9 lat. W tym roku, ku naszej wielkiej radości, parafianie bardzo aktywnie zaangażowali się w to dzieło wrzucając datki do puszek. Wolontariusze zebrali kwotę: 7.272,00 zł i 15 euro. To jeszcze nie koniec naszej akcji, bo ona nadal trwa wśród nauczycieli, pracowników szkoły oraz uczniów. Na chwilę obecną już wiemy, że za zebrane pieniądze 33 dzieci przez rok będzie mogło kontynuować naukę, natomiast jeszcze wśród młodzieży, nauczycieli i pracowników  szkoły prowadzona jest zbiórka. Z tego miejsca serdecznie dziękujemy księdzu Proboszczowi – Lucjanowi Szumierzowi, ks. Pawłowi Cibie - za pomoc i koordynację naszej akcji, a Wam Drodzy Wolontariusze za poświęcony czas, uśmiech i chęci do niesienia pomocy innym. 
Opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu:
Anna Piątek
Anna Leśniowska - Boroń
 
Polish English French German Italian Russian

 

 

 

 

Losowe zdjęcie

Osób online

Odwiedza nas 421 gości oraz 0 użytkowników.

Firmy przyjazne szkole

  


 
PPUH Zakład Krawiecki S.C. Margo


Meble i wyroby z drewna E.Kołodziej


Pług - Spółdzielnia Pracy Handlowo - Produkcyjna


Firma Budowlana EFEKT S.c.


AS-PART firma handlowo-usługowa Joanna Baran