Organizatorem Konkursu Twórczości Patriotycznej było Starostwo Powiatowe. Hasło przewodnie tegorocznego konkursu brzmiało „Ojczyzna moim domem”. Wzięli w nim udział uczniowie szkół podstawowych (klasy VII i VIII) oraz ponadpodstawowych z powiatu kolbuszowskiego. Ideą konkursu było kształtowanie postaw patriotycznych wśród młodzieży, uwrażliwienie na tradycje narodowe, dziedzictwo kulturowe i historyczne oraz podnoszenie świadomości patriotycznej wśród młodych mieszkańców naszego powiatu.

Uczestnicy mieli za zadanie przygotować pracę literacką, plastyczną lub prezentację multimedialną, nawiązującą do hasła przewodniego. Komisja Konkursowa, której przewodniczyła Agata Front-przedstawicielka Muzeum Kultury Ludowej z Kolbuszowej, Elżbieta Mikołajczyk-dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, ks. Lucjan Szumierz-proboszcz Parafii pw. Wszystkich Świętych oraz Andrzej Jagodziński-dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kolbuszowej wyłoniła laureatów :

SZKOŁY PONADPODSTAWOWE 

Kategoria plastyczna

Wyróżnienie: Karolina Dul – ZST Kolbuszowa 

Kategoria literacka – proza

Wyróżnienie: Emilia Rusin – LO Kolbuszowa 

Prezentacja multimedialna

I miejsce – Jakub Grabiec – ZST Kolbuszowa 

II miejsce – nie przyznano 

III miejsce – Julia Dec – ZST Kolbuszowa 

Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym gratulujemy. 

 

Polish English French German Italian Russian

 

 

 

 

Losowe zdjęcie

Osób online

Odwiedza nas 126 gości oraz 0 użytkowników.

Firmy przyjazne szkole

  


 
PPUH Zakład Krawiecki S.C. Margo


Meble i wyroby z drewna E.Kołodziej


Pług - Spółdzielnia Pracy Handlowo - Produkcyjna


Firma Budowlana EFEKT S.c.


AS-PART firma handlowo-usługowa Joanna Baran