Zapraszamy wszystkich uczniów do świętowania Dnia Liczby Pi. Z tej okazji można wziąć udział w Konkursie Matematycznym w jednej lub kilku kategoriach:
1) Wiersz o matematyce (maksymalnie trzy z klasy)
2) Plakat kołem malowany (dowolna technika i materiały, np.: wycinanka kół z kolorowego papieru, malowanie farbami, kredkami, pastelami lub inne materiały. Oceniamy tylko prace wykonane na kartce A3)
3) Prezentacja multimedialna: Mój ulubiony dział z matematyki (maksymalnie trzy z klasy)
4) Zadania matematyczne - quizz online (zostanie przeprowadzony zdalnie w poniedziałek 15 marca od godz. 12:25 do 13:10).
- Sposób oddawania prac: wiersz i prezentację multimedialną przesyłacie librusem lub na Gmail do waszego nauczyciela uczącego matematyki, plakat podpisany (imię, nazwisko, klasa)należy przynieść do szkoły. Termin do poniedziałku 15 marca. Link do quizu z zadaniami otrzymacie librusem w poniedziałek.

Zapraszamy również do udziału w XV Święcie Liczby Pi, które odbędzie się 15 marca 2021 r. w godz. 8.00-16.30, online.
Organizatorem wydarzenia jest Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych Uniwersytetu Śląskiego.
Wydarzenie skierowane jest do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, w tym przede wszystkim do osób zainteresowanych naukami ścisłymi i technicznymi.

Informacje o planowanych wykładach i warsztatach oraz link do zapisów na poszczególne aktywności znajdziecie na stronie: https://us.edu.pl/wydzial/wnst/wspolpraca/szkoly/swieto-liczby-pi/

Udział w XV Święcie Liczby Pi jest bezpłatny. Większość wykładów będzie transmitowana na dwóch kanałach YouTube należących do Uniwersytetu Śląskiego i tłumaczona na język migowy.

Serdecznie zapraszamy.
Nauczyciele matematyki

Polish English French German Italian Russian

 

 

 

 

Losowe zdjęcie

Osób online

Odwiedza nas 153 gości oraz 0 użytkowników.

Firmy przyjazne szkole

  


 
PPUH Zakład Krawiecki S.C. Margo


Meble i wyroby z drewna E.Kołodziej


Pług - Spółdzielnia Pracy Handlowo - Produkcyjna


Firma Budowlana EFEKT S.c.


AS-PART firma handlowo-usługowa Joanna Baran