Zakorzenienie w historii umożliwia budowanie patriotyzmu, dumy z przynależności do własnego Narodu i stwarza poczucie odpowiedzialności młodych ludzi za dobro i właściwy rozwój społeczeństwa. Dlatego w I półroczu roku szkolnego 2020/21 w ZST W Kolbuszowej, nawet w tak trudnym czasie edukacji zdalnej, podejmowano różnorodne działania mające na celu rozwój świadomości historycznej.

Z okazji święta odzyskania państwowości polskiej uczniowie kilku klas wzięli udział w I Ogólnopolskim dyktandzie na Święto Niepodległości. Najlepsze wyniki z naszej szkoły uzyskała Justyna Chruściel, która zajęła 173 miejsce - Kl. II E g, Anna Kluk  - 179 miejsce - Kl. II E g, Gabriela Gałda – 507miejsce -  Kl. II E g. Uzyskane lokaty były stosunkowo wysokie, jeżeli weźmiemy pod uwagę, że w Polsce w tą akcje zaangażowało się kilkanaście tysięcy młodzieży.

                  Aby poznać historię swojej Małej Ojczyzny i lokalnych bohaterów uczniowie wzięli udział w konkursie historycznym „Szkoła pamięta”. Ich  zadaniem  było  opracowanie prezentacji multimedialnej, która będzie mogła być wykorzystana podczas zajęć lekcyjnych poświęconych np. jakieś rocznicy lub postaci historycznej . Spośród nadesłanych prac wybrano najlepsze prezentacje:

  • I miejsce -  Karol Szydło KL IIIA
  • II miejsce -  Romerowicz Bartosz KL IIIA
  • III miejsce - Starzec Maksymilian KL IIIA

Młodzież naszej szkoły wzięła też udział w konkursie szkolnym na najlepszą prezentacje multimedialną „ Chrzest Polski”, w ramach   w I Ogólnopolskiego konkursu organizowanego przez Fundacje Słowo. Najlepszą pracę wykonał uczeń klasy     Naróg Nikodem kl. III E ( została wysłana do Warszawy), II miejsce zajął Rząsa Adrian kl. III C a trzecie Kosiorowska Natalia kl. III C.

Uczniowie klasy II E g włączyli się również w akcję „ Razem na święta” i odwiedzili w swoich miejscowościach osoby starsze, samotne, składając Im życzenia , ofiarowując własnoręcznie upieczone pierniczki, zrobiony stroik czy też świąteczną kartkę. 

                                                                                                                                                              Barbara Szafraniec 

Polish English French German Italian Russian

 

 

 

 

Losowe zdjęcie

Osób online

Odwiedza nas 86 gości oraz 0 użytkowników.

Firmy przyjazne szkole
  


 
PPUH Zakład Krawiecki S.C. Margo


Meble i wyroby z drewna E.Kołodziej


Pług - Spółdzielnia Pracy Handlowo - Produkcyjna


Firma Budowlana EFEKT S.c.


AS-PART firma handlowo-usługowa Joanna Baran