Wielki sukces uczennicy kl. 3C – Dorota Starzec została finalistką Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej

 

 

W dniach 09 – 12 kwietnia 2018 r. w Kołobrzegu odbył się finał X Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej pod patronatem  Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Ministerstwa Edukacji Narodowej. Organizatorem była Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy, Zespół Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich w Kołobrzegui Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego.

Uczniowie mieli do rozwiązania bardzo trudny test dotyczący wiedzy z zakresu nietypowych obiektów noclegowych w Polsce i na świecie, aktualnych wydarzeń zachodzących w branży hotelarskiej, danych statystycznych dotyczących liczby i kategorii obiektów hotelarskich oraz wiedzy z zakresu obsługi konsumenta.

Po trudnym i pełnym emocji teście jury wyłoniło 15 uczniów, którzy rywalizowali o tytuł Mistrza Wiedzy Hotelarskiej przystępując do wykonania zadań praktycznych polegających na obsłudze gościa w recepcji w języku obcym oraz obsłudze gości w restauracji hotelowej.

Dorocie nie udało się zostać Mistrzem  Wiedzy Hotelarskiej ale zdobyła tytuł finalisty i jest zwolniona z testu pisemnego w kwalifikacji T.12 a także ma otwarte drzwi za rok na wiele uczelni wyższych.

Olimpiadzie towarzyszyły warsztaty dla uczniów i nauczycieli: serwis specjalny - „Flambirowanie potraw”, pokaz gastronomiczny „Sushi” a także wycieczki do hoteli:
Diune & Resort*****, Marine***** oraz spacery po pięknej kołobrzeskiej plaży

X Olimpiada Wiedzy Hotelarskiej przeszła do historii. Serdecznie gratulujemy naszej finalistce Dorotce i życzymy dalszych sukcesów zawodowych i osobistych.

 

GALERIA ZDJĘĆ

 

Polish English French German Italian Russian

 

 

 

Losowe zdjęcie

Osób online

Odwiedza nas 76 gości oraz 0 użytkowników.

Firmy przyjazne szkole
  


 PPUH Zakład Krawiecki S.C. Margo


Meble i wyroby z drewna E.Kołodziej


Pług - Spółdzielnia Pracy Handlowo - Produkcyjna


Firma Budowlana EFEKT S.c.


AS-PART firma handlowo-usługowa Joanna Baran