10 kwietnia 2018r w Zespole Szkół Technicznych w Kolbuszowej obchodzono dwie szczególne rocznice – 78 straszliwego mordu katyńskiego i 8 katastrofy smoleńskiej. Uroczystość uświetnili: poczty sztandarowe szkół i instytucji, przedstawiciele władz powiatu, miasta, służb mundurowych,  środowisk kombatanckich, instytucji i organizacji społecznych i politycznych oraz młodzież szkolna. Uroczystość otworzyła Pani dyrektor Grażyna Pełka która słowami piosenki pt. „Lot orłów przerwany” wprowadziła zebranych w klimat uroczystości. Młodzież ZST przedstawiła program artystyczny, w którym przypomniała losy 28 tysięcy poległych w Charkowie, Katyniu Starobielsku, Ostaszkowie. To właśnie im hołd chciała oddać polska delegacja lecąca 10 kwietnia do Smoleńska – Lecąc do Katynia polska delegacja chciała, aby pamięć o tej straszliwej zbrodni była żywa w kolejnych pokoleniach naszego narodu. Następnie słowami wiersza córki generała przybliżono postać  Bronisława Kwiatkowskiego - naszego rodaka pochodzącego z Mazurów, dowódcy  operacyjnych sił zbrojnych RP.

 Po programie artystycznym głos zabrał Wicestarosta Kolbuszowski Wojciech Cebula, który podkreślił znaczenie pamięci historycznej wśród młodego pokolenia. Następnie zebrani uczestniczyli we wspólnej w modlitwie za tragicznie zmarłych, którą poprowadził ks. Lucjan Szumierz, proboszcz parafii pw. Wszystkich Świętych w Kolbuszowej. 

Uroczystość zakończono złożeniem kwiatów przed tablicą pamiątkową.

Polish English French German Italian Russian

 

 

 

Losowe zdjęcie

Osób online

Odwiedza nas 71 gości oraz 0 użytkowników.

Firmy przyjazne szkole
  


 PPUH Zakład Krawiecki S.C. Margo


Meble i wyroby z drewna E.Kołodziej


Pług - Spółdzielnia Pracy Handlowo - Produkcyjna


Firma Budowlana EFEKT S.c.


AS-PART firma handlowo-usługowa Joanna Baran