W dniu 18 V 2020 r. w specyficznych okolicznościach uczczono pamięć bohaterów – Polaków  z Powiatu Kolbuszowskiego, walczących 76 lat temu pod Monte Cassino. Niestety bez udziału uczniów, którzy co roku uczestniczyli w takiej lekcji historii. Oddając hołd żołnierzomwalczącym w jednej z najkrwawszych bitew II wojny światowej.Walcząc o wolną Polskę, na włoskiej ziemi  zginęli podporucznik Jani Babiuch z Cmolasu, starszy saper Michał Posłuszny z Hadykówki oraz strzelec Franciszek Smolak z Turzy, żołnierze  II Korpusu Polskiego.

Na wstępie uroczystych obchodówKs. Dziekan  Lucjan Szumierz, proboszcz parafii pw. Wszystkich Świętych z Kolbuszowskiej Kolegiaty odmówił modlitwę za poległych, którzy przelali krew w obronie Ojczyzny. Pod tablicą, wmurowaną we fronton szkoły, ku czci poległych w Bitwie o Monte Cassino, kwiaty złożyli Poseł na Sejm RP Zbigniew Chmielowiec, Starosta Kolbuszowski Józef Kardyś, Burmistrz Kolbuszowej Jan Zuba oraz Dyrektor Zespołu Szkół Technicznych Grażyna Pełka.

Następnie delegacje udały się pod pomnik naszego wielkiego Polaka Jana Pawła II przy Kolegiacie Wszystkich Świętych, gdzie upamiętniając 100 rocznicę urodzin Papieża, również złożyły wiązankę kwiatów.

G.P.

B.S.

GALERIA ZDJĘĆ

 

 
Polish English French German Italian Russian

 

 

 

Losowe zdjęcie

Osób online

Odwiedza nas 312 gości oraz 0 użytkowników.

Firmy przyjazne szkole
  


 
PPUH Zakład Krawiecki S.C. Margo


Meble i wyroby z drewna E.Kołodziej


Pług - Spółdzielnia Pracy Handlowo - Produkcyjna


Firma Budowlana EFEKT S.c.


AS-PART firma handlowo-usługowa Joanna Baran