Z inicjatywy naszej młodzieży, a konkretnie uczniów klasy 4E, powstał pomysł aby w  tym roku Mikołaj zawitał do „ Przytuliska dla zwierząt w Kolbuszowej” . Od pomysłu do realizacji minęło kilka dni, w ciągu których uczniowie solidnie przygotowali całą akcję. Na początku była rozmowa z Komendantem Straży Miejskiej, który opiekuje się przytuliskiem czy możemy  zorganizować taką pomoc oraz co jest najbardziej potrzebne. Następnie napisaliśmy pismo do Dyrekcji Szkoły o wyrażenie zgody na organizację tej akcji. Plakaty informujące o tym co można przynosić, gdzie i kiedy zakończenie akcji. Później uczniowie zebrali w klasie wolne datki na zakup produktów potrzebnych na zrobienie wypieków, które były sprzedawane w szkole. Uczennice z tej klasy przez 2 dni sprzedawały własnoręcznie przygotowane słodkości : babeczki , szarlotkę, pierniczki. Każdy mógł wspomóc akcję kupując coś słodkiego. Zbierana była również karma, żwirek, koce, zabawki, a każdy darczyńca w podziękowaniu mógł wybrać sobie  słodkości. Za zebrane pieniążki zakupiliśmy suchą karmę i puszki z mokrą karmą oraz żwirek, koce drapak dla kotów, przysmaki, miski, zabawki. Zebraną żywność i pozostałe dary, zanieśliśmy  2 dni przed Mikołajem do przytuliska.

 Dla młodzieży była to zapewne niezapomniana lekcja . Opiekun zwierząt  opowiedział  nam jak to wszystko się zaczęło. Mówił o zwierzętach,  które do nich trafiają oraz o możliwościach adopcji.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w tą akcję : Dyrekcji Szkoły, nauczycielom i całej społeczności szkolnej. Dzięki Wam mogliśmy zrobić coś dobrego. Kolejny raz udowodniliśmy, że młodzisz naszej szkoły jest otwarta na pomoc i ma dobre serca. Jako opiekun tego przedsięwzięcia, dziękuję osobie, która była główną pomysłodawczynią i motorem napędowym do działania- Agnieszko jesteś Wielka

Opracowała: Anna Piątek

Polish English French German Italian Russian

 

 

 

Losowe zdjęcie

Osób online

Odwiedza nas 170 gości oraz 0 użytkowników.

Firmy przyjazne szkole
  


 
PPUH Zakład Krawiecki S.C. Margo


Meble i wyroby z drewna E.Kołodziej


Pług - Spółdzielnia Pracy Handlowo - Produkcyjna


Firma Budowlana EFEKT S.c.


AS-PART firma handlowo-usługowa Joanna Baran