W piątek, 8 listopada, uroczyście obchodziliśmy 101.rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie z pomocą nauczycieli przygotowali piękną uroczystość, która stała się prawdziwą lekcją historii. Spojrzeliśmy na Polskę oczami bohaterów narodowych, poetów, pisarzy. Ideą przewodnią akademii była myśl Jerzego Waldorfa ,,Myśląc o przyszłości narodu, trzeba się oprzeć o jego groby”.

Ważnym momentem akademii było wprowadzenie  sztandaru szkoły i wejście Strzelców w zorganizowanym szyku wojskowym oraz odśpiewanie przez wszystkich hymnu narodowego. Nasza szkoła przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji ,,Szkoła do hymnu” i o godzinie  11.11 odśpiewaliśmy
4 zwrotki Mazurka Dąbrowskiego,  kontynuując inicjatywę ,,Rekord dla Niepodległej”.

Potem zespół taneczny pod kierunkiem pani mgr Małgorzaty Chmielowiec  wspaniale zaprezentował się w pięknym układzie Poloneza. Tancerze wzbudzili zachwyt  publiczności i nagrodzeni zostali burzliwymi oklaskami.

Uczniowie przedstawili też montaż słowno – muzyczny. Śpiewane były pieśni patriotyczne – Legiony, Wojenko, wojenko, O mój rozmarynie, Szara piechota, Jeszcze jeden mazur dzisiaj. Na saksofonie  zaprezentował swoje umiejętności uczeń klasy 1Ap- Kacper Mucha. Pieśni wzbudziły radość i wzruszenie wśród zgromadzonych nauczycieli i uczniów. Wiersze mówiące o pięknie naszego kraju, bohaterstwie i poświęceniu walczących , przypominały burzliwą historię  naszego kraju i walkę o odzyskanie wolności. Uczniowie pokazali swoje prawdziwe talenty wokalne, recytatorskie i muzyczne.

Nasza młodzież  przybyła na uroczystość odświętnie ubrana z przypiętymi kotylionami. Wyraziła tym swoją wspólnotę i dumę z bycia Polakami.

Pani dyrektor mgr G. Pełka na zakończenie przypomniała wszystkim, jak trudne były drogi Polaków do wolności.

Wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia uroczystości – śpiewającym, tańczącym, recytującym, grającym, formacji Strzelec  składamy podziękowania. Jesteście wspaniali!!!

 

Organizatorzy akademii : M. Chmielowiec, M. Kosiorowska, S. Jamróz, , A. Majka – Bajorek, A. Korbecka, H. Bajor.

 

 

Polish English French German Italian Russian

 

 

 

Losowe zdjęcie

Osób online

Odwiedza nas 211 gości oraz 0 użytkowników.

Firmy przyjazne szkole
  


 
PPUH Zakład Krawiecki S.C. Margo


Meble i wyroby z drewna E.Kołodziej


Pług - Spółdzielnia Pracy Handlowo - Produkcyjna


Firma Budowlana EFEKT S.c.


AS-PART firma handlowo-usługowa Joanna Baran