W związku z 80 rocznicą wybuchu II wojny światowej, do ZST im. Bohaterów Września 1939 r. , zaproszono głównego specjalistę z Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN w Rzeszowie,Pana Zenona Fajgera, który przedstawił klasom cykl wykładów na temat: 

W dniu 10 IX 2019 r. – Wrzesień 1939 na Podkarpaciu – uczestniczyły  klasy IA g,, IC g, IC p, ID p, I Eg, I ID g, IIIA, IIIB, IIIC, IV C, IV E

W dniu 7X 2019 r. – Polskie Państwo Podziemne1939 - 1945 – uczestniczyły  klasy IE g, IID, IIE, IIIA, IIID, IVB, IVC, III a B

W dniu 5 XI 2019 r. – Jak komuniści przejęli władzę w Polsce -  uczestniczyły klasy IE g, IIA, IIB, IIC, IID, IIE, III a B 

Merytoryczne wykłady, zilustrowane bogatym materiałem fotograficznym, spotkały się z dużym zainteresowaniem młodzieży. Treści często obrazowały wydarzenia z terenów Polski południowo – wschodniej, dlatego budziły duże emocje. Jasne, przejrzyste prelekcje,  wzbogacane były urywkami filmów, często pokazującymi wspomnienia żołnierzy oraz miejsca martyrologii narodowej. Dlatego jesteśmy przekonani, że nie było to nasze ostatnie spotkanie z pracownikami IPN, bo przecież Warto Pamiętać.

Polish English French German Italian Russian

 

 

 

Losowe zdjęcie

Osób online

Odwiedza nas 254 gości oraz 0 użytkowników.

Firmy przyjazne szkole
  


 
PPUH Zakład Krawiecki S.C. Margo


Meble i wyroby z drewna E.Kołodziej


Pług - Spółdzielnia Pracy Handlowo - Produkcyjna


Firma Budowlana EFEKT S.c.


AS-PART firma handlowo-usługowa Joanna Baran