16 października 2019 roku w Zespole Szkół Technicznych w Kolbuszowej odbyła się uroczysta akademia ku czci świętego Jana Pawła II -  papieża Polaka. Charakter akademii nawiązywał do hasła przewodniego Dnia Papieskiego 2019. Młodzież przedstawiła najważniejsze wydarzenia z życia Karola Wojtyły. Nie zabrakło też pieśni, które tym razem były inne niż zwykle.

Wszyscy wspólnie odśpiewaliśmy słynną „Barkę” oraz” Abba Ojcze”, aby wczuć się jeszcze bardziej w klimat tej uroczystości. Nasza młodzież nie poznała osobiście Papieża Polaka, dlatego też bardzo cenne są wszelkie działania,  które mają na celu przybliżenie im postaci świętego Jana Pawła II oraz Jego nauczania. W tym dniu można było zjeść kremówkę papieską, o co zadbał jak co roku nasz Samorząd Uczniowski. Mamy nadzieję, że również za rok tak słodko  obchodzić będziemy kolejny Dzień Papieski.   

Akademię przygotowali: Anna Leśniowska-Boroń, ks. Paweł Ciba oraz Anna Piątek.                                      

 

Opracowała : Anna Piątek

 
Polish English French German Italian Russian

 

 

 

Losowe zdjęcie

Osób online

Odwiedza nas 101 gości oraz 0 użytkowników.

Firmy przyjazne szkole
  


 
PPUH Zakład Krawiecki S.C. Margo


Meble i wyroby z drewna E.Kołodziej


Pług - Spółdzielnia Pracy Handlowo - Produkcyjna


Firma Budowlana EFEKT S.c.


AS-PART firma handlowo-usługowa Joanna Baran