W dniu  10.10. 2019 r. uczniowie klas I  grupy hotelarskiej z nauczycielem przedmiotów zawodowych Anną Piątek oraz panią Jolantą Zwolską, odbyli swoją pierwszą wycieczkę dydaktyczną do hoteli w okolicach Rzeszowa. Celem wycieczki było zapoznanie uczniów z wyposażeniem, stanowiskami pracy oraz zakresem usług świadczonych przez te obiekty. Pierwszym odwiedzanym przez nas obiektem był 3* hotel Nowy Dwór w Świlczy, w którym zostaliśmy przywitani  przez panią recepcjonistkę, a następnie oprowadzeni  po obiekcie. Uczniowie mieli okazję zobaczyć pokoje o różnym standardzie, w tym pokój dla osoby niepełnosprawnej , sale konferencyjne, sale restauracyjne oraz bar. Podczas zwiedzania młodzież zobaczyła swoje starsze koleżanki, które w tym czasie odbywają miesięczne praktyki zawodowe. Obserwowały jak koleżanki przygotowują restaurację na  uroczysty bankiet. Uczniowie uświadomili sobie, że to czego uczą się  na zajęciach faktycznie jest wykorzystywane w pracy. Widziały jak dziewczęta składają serwety bankietowe,  polerują i rozkładają zastawę stołową.  Drugim odwiedzonym obiektem był 4 * Hotel Blue Diamond Active SPA w Nowej Wsi koło Rzeszowa. Na miejscu zostaliśmy przywitani przez panią Sylwię, która w sposób bardzo ciekawy i wyczerpujący opowiedziała nam o obiekcie oraz o zakresie świadczonych usług. Zobaczyliśmy sale konferencyjne, klub, pokoje o różnym standardzie, 2 apartamenty, całą strefę relaksu oraz restaurację. W trakcie zwiedzania uczniowie mogli zadawać pytania, na które uzyskiwali bardzo wyczerpujące odpowiedzi. Pani Sylwia od samego początku pracuje w tym hotelu i zna go od „podszewki”. Obiekt w tym miesiącu obchodził 8 rocznicę działalności. Kolejnym  odwiedzonym obiektem był 4* hotel Metropolitan w Rzeszowie. Tam pani, która jest odpowiedzialna za hotelowy marketing, a w szczególności za organizację dużych konferencji, eventów, oprowadziła nas po obiekcie. Zobaczyliśmy sale konferencyjne, pokoje o różnym standardzie, restaurację i browar. Pani Małgorzata oprowadzająca to sympatyczna młoda osoba ale z bardzo dużym doświadczeniem. Umiejętności nabyła pracując w innych obiektach, a  między innymi w hotelu 4* Grand w Rzeszowie. Uczniowie  podczas wyjazdu  „chłonęli” wiedzę,  zadawali pytania chcąc dowiedzieć się jak najwięcej. Zadowoleni, pełni energii i chęci do zdobywania wiedzy, wróciliśmy do Kolbuszowej planując już kolejny wyjazd.

 

Opracowała :Anna Piątek

Polish English French German Italian Russian

 

 

 

Losowe zdjęcie

Osób online

Odwiedza nas 289 gości oraz 0 użytkowników.

Firmy przyjazne szkole
  


 
PPUH Zakład Krawiecki S.C. Margo


Meble i wyroby z drewna E.Kołodziej


Pług - Spółdzielnia Pracy Handlowo - Produkcyjna


Firma Budowlana EFEKT S.c.


AS-PART firma handlowo-usługowa Joanna Baran