W dniu 15 października 2019r, okazji 80 lecia wybuchu II wojny światowej w Zespole Szkół Technicznych im. Bohaterów Września 1939 r., został przeprowadzony wewnątrzszkolny  konkurs  plastyczny na temat udziału Polskich Sił Zbrojnych, różnorodnych formacji, oddziałów w   rozgromieniu faszyzmu. Konkurs był adresowany do uczniów w ramach realizowanej innowacji.

Celem konkursu było:

  • Krzewienie wśród młodzieży postaw patriotycznych w kontekście historii państwa i narodu polskiego, w osiemdziesiątą rocznicę wybuchu II wojny światowej. Rozwijanie wiedzy o historii regionu i jego związku z historią kraju.
  • Kształcenie umiejętności korzystania z różnorodnych źródeł wiedzy i informacji, rozwijanie zdolności poznawczych.
  • Rozwijanie kreatywności oraz umiejętności plastycznych,
  • Kształtowanie szacunku wobec dorobku przeszłych pokoleń.

Zadaniem ucznia było opracowanie plakatu, planszy tematycznej, pokazującej wkład Polskich Sił Zbrojnych, różnorodnych formacji, oddziałów w  walkę  i rozgromienie faszyzmu. Komisja w składzie: dyrektor szkoły Grażyna Pełka oraz nauczyciele historii B. Szafraniec, A Majka Bajorek, uczennica Wiktoria Baran  oceniła wartości merytoryczne i plastyczne plakatów i wytypowała zwycięzców konkursu.

 Laureatami konkursu zostali:

1 miejsce - Gotkowski Paweł  kl. IV C

ex aequo Potępa Arkadiusz kl. IV C

2 miejsce  - Matuch Hubert, kl. IV C

 ex aequo Rozmus Weronika

3 miejsce  - Fortuna Kacper, kl. IV C

ex aequo Piskadło Krystian kl. IV B

Wyróżnienia uzyskali:

Kosiorowski Paweł kl. IV C

Maciąg Dawid kl. IV C

Orzech Dawid kl. IV C

Sorbal Bartosz kl. IV C

 

Rozdanie nagród odbędzie się na uroczystym apelu z okazji odzyskania niepodległości.

 

Polish English French German Italian Russian

 

 

 

Losowe zdjęcie

Osób online

Odwiedza nas 142 gości oraz 0 użytkowników.

Firmy przyjazne szkole
  


 
PPUH Zakład Krawiecki S.C. Margo


Meble i wyroby z drewna E.Kołodziej


Pług - Spółdzielnia Pracy Handlowo - Produkcyjna


Firma Budowlana EFEKT S.c.


AS-PART firma handlowo-usługowa Joanna Baran