W dniu  30 września  2019r. w Zespole Szkół Technicznych w Kolbuszowej miała miejsce uroczystość zwana Otrzęsinami klas I. Na sali gimnastycznej szkoły, zgromadzili się pierwszoklasiści wraz ze swoimi wychowawcami oraz uczniowie klas drugich.

          Uczniowie klas pierwszych, aby mogli zostać włączeni do społeczności szkolnej, musieli wykonać kilka zadań. Między innymi sprawdziliśmy ich wiedzę dotyczącą funkcjonowania naszej szkoły. Uczniowie mogli wykazać się też wiedzą matematyczną , zdolnościami aktorskimi oraz muzycznymi. Była również konkurencja, która pokazała nam jak bardzo kreatywni są nasi uczniowie przygotowując prezentację swojego zawodu oraz strój.  

          Nad poprawnością punktacji z poszczególnych konkurencji, czuwało  jury w składzie:

 • Pani dyrektor Grażyna Pełka - Przewodnicząca
 • Pani Agnieszka Majka  Bajorek -  Opiekun Samorządu Uczniowskiego
 • Pani Anna Piątek - nauczyciel zawodu
 • Martyna - przedstawiciel uczniów

          Pierwszoklasiści wykonując wszystkie przygotowane zadania, stali się pełnoprawnymi uczniami Zespołu Szkół Technicznych w Kolbuszowej. Wszyscy byli bardzo zaangażowani w wykonywanie zadań  i starali się jak najlepiej wypaść, o czym świadczy fakt. że konieczna była dogrywka. Ostatecznie klasa I „D” po szkole podstawowej  została zwycięzcą, a jako nagrodę  otrzymała certyfikat, który zwalniał ją z odpowiedzi ustnych i kartkówek w następny dzień po otrzęsinach. 

          Po zakończonych konkurencjach, ogłoszeniu wyników i wręczeniu nagrody, nastąpiło wprowadzenie sztandaru szkoły i uroczyste ślubowanie klas pierwszych. Uczniowie klas I powtarzali tekst ślubowania:

„My, uczniowie, rozpoczynający naukę w Zespole Szkół Technicznych im. Bohaterów Września 1939 r. w Kolbuszowej, w obecności dyrekcji, nauczycieli i starszych kolegów, ślubujemy:

 • rzetelnie i uczciwie wypełniać obowiązki ucznia,
 • osiągać jak najlepsze wyniki w nauce,
 • zdobywać nowe umiejętności,
 • wytrwale odkrywać i poznawać tajemnice świata,
 • przestrzegać postanowień zawartych w statucie i regulaminie szkoły,
 • szanować nauczycieli, wszystkich pracowników szkoły oraz koleżanki i kolegów,
 • kierować się ideałami humanizmu, tolerancji, uczciwości i odwagi,
 • szanować tradycję i dobre imię Zespołu Szkół Technicznych, do którego społeczności należymy od tej chwili.

ŚLUBUJEMY!

          Życzymy wszystkim uczniom naszej szkoły wielu sukcesów oraz  wytrwałości w dążeniu do wyznaczonych celów.

 

          Opracowała : Anna Piątek

 

Polish English French German Italian Russian

 

 

 

Losowe zdjęcie

Osób online

Odwiedza nas 76 gości oraz 0 użytkowników.

Firmy przyjazne szkole
  


 
PPUH Zakład Krawiecki S.C. Margo


Meble i wyroby z drewna E.Kołodziej


Pług - Spółdzielnia Pracy Handlowo - Produkcyjna


Firma Budowlana EFEKT S.c.


AS-PART firma handlowo-usługowa Joanna Baran