Erasmus+ to program Unii Europejskiej w dziedzinie edukacji, szkoleń, młodzieży i sportu na lata 2014-2020.

Dlaczego uczniowie angażują się w realizację projektów ERASMUS+?

Podczas praktyk zagranicznych zdobywają nie tylko wiedzę, umiejętności i podnoszą kompetencje językowe i zawodowe, ale również zwiększają swoją aktywność społeczną. Jest to dla nich nie tylko praca, ale również odkrywanie innej kultury. Po pierwsze od zawsze wiemy, że podróże kształcą. Zdobywają, więc wiedzę o miejscu do którego jadą, o ludziach z którymi współpracują; poznają tradycję i zwyczaje panujące w danym regionie. Poznają kuchnię, której zawsze warto spróbować i kulturę, którą trzeba szanować. Po drugie zawierają nowe znajomości, poznają osoby mieszkające w danym kraju. Dzięki temu mogą dowiedzieć się więcej o panujących zwyczajach, kulturze, wspólnie zwiedzić miasto i odwiedzić mniej turystyczne miejsca, takie, w których bywają głównie miejscowi. Po trzecie poznają siebie. Muszą radzić sobie w mniej lub bardziej stresowych sytuacjach. Jest to doskonały sposób na odnalezienie własnych słabości i podjęcia próby walki z nimi. Po czwarte odkrywają i doświadczają nowych miejsc, czują klimat i atmosferę, przyglądają się mieszkańcom.

Codzienny kontakt z pracownikami włoskimi, hiszpańskimi i niemieckimi pozwala naszym praktykantom na intensywne szlifowanie umiejętności językowych i ogólno komunikacyjnych, jak również uczy ich efektywnej pracy zespołowej, odpowiedzialności, punktualności i profesjonalizmu. Uczestnicy projektów przekonali się również jak ważna jest znajomość języków obcych i konieczność nieustannego podnoszenia kwalifikacji. Było to możliwe dzięki funduszom unijnym, w ramach projektów w programie ERASMUS +.

Zgodnie ze słowami Ryszarda Kapuścińskiego „Podróż nie zaczyna się w momencie, kiedy ruszamy w drogę, i nie kończy, kiedy dotarliśmy do mety. W rzeczywistości zaczyna się dużo wcześniej i praktycznie nie kończy się nigdy, bo taśma pamięci kręci się w nas dalej, mimo że fizycznie dawno już nie ruszamy się z miejsca”.

           

W Zespole Szkół Technicznych w Kolbuszowej 3 wnioski uzyskały pozytywną akceptację Narodowej Agencji:

1. W latach 2014-2016 realizowaliśmy projekt „Praktyki europejskie najlepszą drogą rozwoju zawodowego” dla uczniów kształcących się w zawodzie technik hotelarstwa i technik informatyk, które odbyły się w Rimini we Włoszech – 2 mobilności (maj/czerwiec 2015r.; maj/czerwiec 2016r.).

2. W latach 2016-2018 realizowaliśmy projekt „Europejskie praktyki szansą rozwoju osobistego” dla uczniów kształcących się w zawodzie: technik informatyk i hotelarstwa- 2 mobilności w Maladze. (Hiszpania maj/ czerwiec 2017r. i 2018r.) i 1 mobilność  w Berlinie dla uczniów w zawodzie: technik mechatronik i budownictwa oraz jeden uczeń w zawodzie monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie (Niemcy styczeń / luty 2018r.)

3. W latach 2017/2019 realizujemy projekt „Europejska mobilność kluczem do rozwoju osobistego i zawodowego” dla uczniów kształcących się w zawodzie: technik mechatronik, budownictwa, logistyk i informatyk -2 mobilności w Berlinie (Niemcy kwiecień i październik 2018r.)oraz 1 w Rimini we Włoszech dla uczniów kształcących się w zawodach: technik hotelarstwa, logistyk (maj 2019r.)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Polish English French German Italian Russian

 

 

 

 

Losowe zdjęcie

Osób online

Odwiedza nas 281 gości oraz 0 użytkowników.

Firmy przyjazne szkole

  


 
PPUH Zakład Krawiecki S.C. Margo


Meble i wyroby z drewna E.Kołodziej


Pług - Spółdzielnia Pracy Handlowo - Produkcyjna


Firma Budowlana EFEKT S.c.


AS-PART firma handlowo-usługowa Joanna Baran