W dniu 16.04.2019r. o godz. 10.00 w Zespole Szkół Technicznych odbyła się XII edycja Sejmiku Uczniowskiego – Moje Miejsce na Ziemi. W tym roku nawiązaliśmy do osiemdziesiątej rocznicy wybuchu II wojny światowej. Mottem przewodnim konkursu było hasło „Wierni  Polsce – oddajmy Im hołd”.

             Konkurs odbył się pod honorowym patronatem: Zbigniewa Chmielowca – Posła na Sejm RP, Józefa Kardysia – Starosty kolbuszowskiego, Jana Zuby – Burmistrza Kolbuszowej.

Sejmik był zaadresowany do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu powiatu kolbuszowskiego.

Celami  konkursu było:

  • Rozwijanie wiedzy o historii regionu i jego związku z historią kraju.
  • Ukazywanie specyfiki historycznej i kulturowej regionu, poznanie wybitnych postaci związanych z regionem – żołnierzy różnych formacji zbrojnych, ludności cywilnej, którzy swoją postawą udowodnili że są wierni swojej Ojczyźnie.
  • Kształcenie umiejętności korzystania z różnorodnych źródeł wiedzy i informacji, rozwijanie zdolności poznawczych.
  • Rozwijanie kreatywności oraz umiejętności plastycznych i autoprezentacji.
  • Zachęcanie do współpracy i wymiany doświadczeń między uczniami szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Sejmik otworzyła Dyrektor Szkoły Grażyna Pełka, która  przywitała przybyłych Gości w osobach:
Poseł na Sejm RP Zbigniew Chmielowiec, Starosta Powiatu Kolbuszowskiego Józef Kardyś, Prezes Regionalnego Towarzystwa Kultury im. Juliana Macieja Goslara Andrzej Dominik Jagodziński, Wice Prezes Regionalnego Towarzystwa Kultury im. Juliana Macieja Goslara Marian Piórek oraz uczestników Sejmiku wraz z opiekunami. Poseł Zbigniew Chmielowiec pogratulował inicjatywy organizacji po raz kolejny Sejmiku Uczniowskiego, który rozwija patriotyczne uczucia. Podkreślił, że kultywowanie rocznic patriotycznych jest obowiązkiem każdego człowieka, a szczególnie młodego pokolenia. Następnie głos zabrał Marian Piórek, który przedstawił znaczenie różnorodnych źródeł w poznawaniu historii regionu, zachęcił też do czytania wydawnictw regionalnych.

Po wystąpieniach Gości Uczniowie ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych  przystąpili do zmagań konkursowych. Komisja konkursowa w składzie: Andrzej Dominik Jagodziński, Jolanta Zwolska, ks. Lucjan Szumierz oceniała prezentacje młodzieży, biorąc pod uwagę poprawność merytoryczną i oryginalność prezentacji, estetykę prezentowanej pracy, wkład pracy własnej oraz walory dydaktyczne prezentacji.

W wyniku przeprowadzonego konkursu laureatami zostali:
Kategoria szkoła podstawowa i gimnazjalna:
1 miejsce –Jakub Fabiński - Gimnazjum Widełka
2 miejsce – Klaudia Łoboda - Gimnazjum Niwiska
3 miejsce – Bernadeta Ozimek - Szkoła Podstawowa nr 2 Kolbuszowa
Kategoria ponad gimnazjalna:
1 miejsce –Paulina Ligęza -  LO Kolbuszowa, Bartosz Bomba - ZST Kolbuszowa
2 miejsce – Sitarz Zuzanna -  LO Kolbuszowa, Kacper Proczek - LO Kolbuszowa
3 miejsce Joanna Mytych -  LO Kolbuszowa, Jakub Grabiec - ZST Kolbuszowa

 Zwycięzcom serdecznie gratulujemy .
Laureatom konkursu wręczono dyplomy i nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe, Urząd Miejski w Kolbuszowej, RTK im. J. M. Goslara, M. i P. B. P. w Kolbuszowej.
Sponsorom nagród serdecznie dziękujemy.

 

GALERIA ZDJĘĆ

 

 
Polish English French German Italian Russian

 

 

 

Losowe zdjęcie

Osób online

Odwiedza nas 147 gości oraz 0 użytkowników.

Firmy przyjazne szkole
  


 PPUH Zakład Krawiecki S.C. Margo


Meble i wyroby z drewna E.Kołodziej


Pług - Spółdzielnia Pracy Handlowo - Produkcyjna


Firma Budowlana EFEKT S.c.


AS-PART firma handlowo-usługowa Joanna Baran