W dniu 5.04.2019r. uczniowie klasy ITB i IZB (technik budownictwa) uczestniczyli  w wycieczce dydaktycznej do Kielc i Oleśnicy. 

Głównym punktem wycieczki był udział w największych w naszym regionie  Targach Budowlanych DOM-OGRÓD i TY.

Kieleckie targi odbyły się już po raz 26 i od dawna odgrywają aktywną rolę w wyznaczaniu kierunków rozwoju budownictwa.  Dla wystawców są skuteczną metodą promocji swoich produktów, a dla zwiedzających możliwością zapoznania się z innowacyjnymi rozwiązaniami w budownictwie. 

W drodze powrotnej mieliśmy okazję zwiedzić fabrykę Wienerberger w Oleśnicy. Firma ta od lat jest jednym z wiodących liderów w produkcji ceramiki budowlanej, dachówek oraz pustaków. Uczestnicy wycieczki zapoznali się z poszczególnymi etapami produkcji, poczynając od składu surowca, a kończąc na pakowaniu gotowych wyrobów. 

Z całą pewnością uczniowie znaleźli dla siebie wiele ciekawych inspiracji, a wyjazd ten był doskonałą formą poszerzenia wiedzy z zakresu budownictwa.

                                                Opracował: Dariusz Kopera, Marian Wożniak

 

 

Polish English French German Italian Russian

 

 

 

Losowe zdjęcie

Osób online

Odwiedza nas 82 gości oraz 0 użytkowników.

Firmy przyjazne szkole
  


 PPUH Zakład Krawiecki S.C. Margo


Meble i wyroby z drewna E.Kołodziej


Pług - Spółdzielnia Pracy Handlowo - Produkcyjna


Firma Budowlana EFEKT S.c.


AS-PART firma handlowo-usługowa Joanna Baran