Porozumienie inicjujące współpracę pomiędzy PGE Dystrybucja Oddział Rzeszów i  Zespołem Szkół Technicznych w Kolbuszowej podpisali - 6 marca - Władysław Turek - Dyrektor Generalny O. Rzeszów oraz Grażyna Pełka - Dyrektor szkoły.

Celem porozumienia jest potwierdzenie wspólnego zainteresowania stron działaniami na rzecz aktywnego rozwoju szkolnictwa zawodowego oraz promowanie działalności prowadzonej przez PGE Dystrybucja.
 
Dokument ten stanowi realizację rekomendowanego przez Zarząd Spółki programu rozwoju kadr oraz zapobieganiu powstawania tzw. luki pokoleniowej i kompetencyjnej w grupie elektromonterów i kadry inżynieryjno-technicznej w PGE Dystrybucja.
 
Najważniejszym aspektem porozumienia jest wyrażenie woli obu stron do prowadzenia działań w kierunku podnoszenia i doskonalenia kwalifikacji przyszłej kadry technicznej w dziedzinie elektroenergetyki niezbędnych na rozwijającym się rynku pracy. Ustalono, że współpraca między stronami, w kwestii kreowania nowoczesnego szkolnictwa zawodowego i dostosowania kwalifikacji absolwentów, realizowana będzie poprzez wsparcie merytoryczne, dydaktyczne i szkoleniowe w szczególności poprzez:
•             wzajemne wsparcie organizacji zajęć edukacyjnych, zawodowych
w zawodzie technik elektryk, technik energetyk oraz organizację wspólnych działań o charakterze edukacyjnym, promocyjnym i naukowym,
•             promocję szkolnictwa zawodowego i nowoczesnych rozwiązań technicznych,
•             organizowanie wykładów, pokazów, warsztatów i konferencji o tematyce elektroenergetycznej,
•             wspólną organizację targów edukacyjnych, Dni Otwartych Zespołu Szkół Technicznych,
•             wspólną organizację konkursów o tematyce elektryczno-energetycznej.

 

 

Polish English French German Italian Russian

 

 

 

Losowe zdjęcie

Osób online

Odwiedza nas 158 gości oraz 0 użytkowników.

Firmy przyjazne szkole
  


 PPUH Zakład Krawiecki S.C. Margo


Meble i wyroby z drewna E.Kołodziej


Pług - Spółdzielnia Pracy Handlowo - Produkcyjna


Firma Budowlana EFEKT S.c.


AS-PART firma handlowo-usługowa Joanna Baran