27 listopada odbyła się III edycja Powiatowego Konkursu z serii Patroni Roku wskazani przez Sejm RP.

Tym razem zaprosiliśmy recytatorów poezji i prozy Zbigniewa Herberta. W uzasadnieniu wyboru tego znakomitego poety na jednego z Patronów roku 2018, posłowie zaznaczyli, że „w epoce kryzysu i głębokiego zwątpienia zawsze stał po stronie zasad: w sztuce - kanonu piękna, hierarchii i rzemiosła, w życiu - kodeksów etycznych, jasno rozróżniających pojęcia dobra i zła. Był uosobieniem wierności. Samemu sobie i słowu. Patriotyzm rozumiał jako miłość surową, wymagającą solidarności z poniżonymi i cierpliwej pracy nad przywracaniem pojęciom ich rzeczywistych znaczeń”.

Piękno i głębia poezji Herberta wymagają zrozumienia, a zaniedbana dziś nieco sztuka recytacji zasługuje na przywrócenie jej należnego miejsca wśród sposobów przyswajania i przeżywania dzieła literackiego. 18 uczestników, którzy zechcieli podzielić się z nami interpretacją tekstów Zbigniewa Herberta i głębią swoich przeżyć, przygotowało prawdziwą artystyczną ucztę. Bardzo wysoki poziom konkursu to zasługa recytatorów i ich opiekunów. Wszystkim  bardzo dziękujemy. Ten poziom skłonił nas również do przyznania wielu miejsc równorzędnych. 

Dziękujemy za nagrody, które ufundowali pan Zbigniew Chmielowiec, poseł na Sejm RP, pan Józef Kardyś, starosta kolbuszowski oraz pani Grażyna Pełka, dyrektorka ZST w Kolbuszowej.

Lista nagrodzonych:

I miejsca:

Wiktoria Wołosz - Szkoła Podstawowa Krzątka

Wiktoria Łeptuch - Gimnazjum Majdan Królewski

Oliwia Wojdyło - Gimnazjum nr 2 Kolbuszowa

Małgorzata Urban - LO Kolbuszowa

Wiktor Chmielowiec - ZST Kolbuszowa

II miejsca:

Aleksandra Łobaza - Gimnazjum nr 2 Kolbuszowa

Julia Bujak - Gimnazjum nr 2 Kolbuszowa

Wiktoria Opalińska - LO Kolbuszowa

Przemysław Wilk - ZST Kolbuszowa

III miejsca:

Dominika Pas - ZST Kolbuszowa

Artur Reguła - ZST Kolbuszowa

Wyróżnienia:

Wiktoria Bajek, Monika Węgrzyn, Damian Bujak, Maksymilian Jaskot, Christian Piskadło, Tomasz Sondej, Sławomir Surowiec.

Organizatorki

Dorota Markusiewicz

Jolanta Zwolska

Małgorzata Kurda

 

 

GALERIA ZDJĘĆ

 

 

Polish English French German Italian Russian

 

 

 

Losowe zdjęcie

Osób online

Odwiedza nas 187 gości oraz 0 użytkowników.

Firmy przyjazne szkole
  


 PPUH Zakład Krawiecki S.C. Margo


Meble i wyroby z drewna E.Kołodziej


Pług - Spółdzielnia Pracy Handlowo - Produkcyjna


Firma Budowlana EFEKT S.c.


AS-PART firma handlowo-usługowa Joanna Baran