W dniu 1 października 2018 r. uczniowie klasy II E (technik logistyk) wraz z opiekunami p. mgr Reginą Kusak i p. mgr inż. Konradem Zielińskim  uczestniczyli w wycieczce dydaktycznej, której celem było zapoznanie uczniów z szeroko pojętą infrastrukturą logistyczną. Jako cel wycieczki obrano okolice dworca PKP w Kolbuszowej gdzie ulokowanych jest wiele firm dysponujących wspomnianą infrastrukturą.

Uczniowie mieli okazję zaobserwować jak wygląda przeładunek kontenerów w PCC Depot Przeładunkowy Kolbuszowa. PCCDP Kolbuszowa to funkcjonalny terminal przeładunkowy dla obsługi pociągów organizowanych przez PCC Intermodal S.A., przewożących ładunki z południowo – wschodniej części Polski.

Podczas wycieczki nauczyciel omówił elementy infrastruktury logistycznej znajdujące się przy dworcu PKP w Kolbuszowej. Były to m. in. kontenery 20 i 40 stopowe, kontenery zbiornikowe, suwnice, zasieki, bramy wjazdowe, naprowadzacze, odbojniki, kurtyny uszczelniające, wózki widłowe, wózki do kontenerów, silosy, przenośniki itp.

Tego typu zajęcia są niezwykle cennym doświadczeniem dla uczniów, pozwalają bowiem na zweryfikowanie wiedzy zdobytej w szkole z rzeczywistością gospodarczą. Uczniowie mają możliwość obserwacji rzeczywistych elementów infrastruktury logistycznej wykorzystywanych w praktyce – co nie jest możliwe podczas zajęć w szkole gdzie mogą oglądać wyłącznie zdjęcia, filmy i modele wymienionych wyżej urządzeń.

W przyszłości planowane są kolejne wycieczki dydaktyczne i zajęcia w terenie.

 

Regina Kusek

Konrad Zieliński

 

GALERIA ZDJĘĆ

 

 
Polish English French German Italian Russian

 

 

 

Losowe zdjęcie

Osób online

Odwiedza nas 502 gości oraz 0 użytkowników.

Firmy przyjazne szkole
  


 
PPUH Zakład Krawiecki S.C. Margo


Meble i wyroby z drewna E.Kołodziej


Pług - Spółdzielnia Pracy Handlowo - Produkcyjna


Firma Budowlana EFEKT S.c.


AS-PART firma handlowo-usługowa Joanna Baran