W dniu 3 października 2018 odbył się wieczór autorski Hansa Bollingera, którego organizatorem była nauczycielka języka niemieckiego i przedstawicielka Kolbuszowskiego Stowarzyszenia Współpracy z Zagranicą „ Kolbuszowa bez granic”. Patronat nad spotkaniem objęło w/w stowarzyszenie działające na terenie Kolbuszowej od wielu lat.

Hans Bollinger promował swoją książkę „ W drodze przez Polskę”. Aż trudno w to uwierzyć, że człowiek pochodzący z Niemiec, zna Polskę lepiej niż swój własny kraj. Głównym powodem tego jest trwająca od 40 lat wielka fascynacja naszym krajem, ludźmi, historią, krajobrazami. O Polsce pisze pięknie i wzruszająco. Hans Bollinger przejechał Polskę wzdłuż i wszerz.

Bohater wieczoru był zachwycony przyjęciem w naszej szkole i naszym miastem. Jego prezentacji wysłuchali znamienici goście:

pani Grażyna Pełka dyrektor ZST, pan Wojciech Cebula Wicestarosta Kolbuszowski, pan Jan Zuba Burmistrz Kolbuszowej, pani Dorota Frankiewicz dyrektor Poradni Pedagogiczno- Psychologicznej w Kolbuszowej, pan Andrzej Jagodziński dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kolbuszowej, pan Jurek Jezuit prezes Stowarzyszenia „ Kolbuszowa bez granic”, członkowie stowarzyszenia, nauczyciele ZST i uczniowie.

Fragmenty książki czytane przez żonę Krystynę, komentarze autora i piosenki przez niego śpiewane; wszystko to było tak wymowne, że na długo zostanie w pamięci słuchaczy. Wiele osób wróciło do domu z książkami z autografem Hansa Bollingera , by  jego śladami wyruszyć w podróż po Polsce. 

 

Elżbieta Czerepkowska

 

 

GALERIA ZDJĘĆ

 

Polish English French German Italian Russian

 

 

 

Losowe zdjęcie

Osób online

Odwiedza nas 93 gości oraz 0 użytkowników.

Firmy przyjazne szkole
  


 PPUH Zakład Krawiecki S.C. Margo


Meble i wyroby z drewna E.Kołodziej


Pług - Spółdzielnia Pracy Handlowo - Produkcyjna


Firma Budowlana EFEKT S.c.


AS-PART firma handlowo-usługowa Joanna Baran