W dniu 26 września 2018r. uczniowie klas III i IV  Technikum Drzewnego wraz z opiekunami W. Mazurkiem i M. Woźniakiem uczestniczyli w wycieczce dydaktycznej do Zakładu Bester Sklejki  w Łańcucie.

Uczniowie zostali przywitani bardzo serdecznie przez założycieli firmy panów Adama i Janusza Bester , którzy na wstępie opowiedzieli historię powstania ich rodzinnej firmy oraz zaznajomili młodzież ze strukturą organizacyjną , zasadami bezpieczeństwa i higieny pracy w krótkim wykładzie popartym prezentacją multimedialną.

Następnie młodzież została zapoznana z  etapami produkcji sklejki, począwszy od przygotowania surowca , parzenia, skrawania, suszenia, szlifowania oraz klejenia i gięcia elementów na meble jak i samych wyrobów , a także pakowanie i magazynowanie  , transport oraz gospodarkę odpadami.

Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z budową i zasadą działania  maszyn, obrabiarek i urządzeń oraz centrów obróbczych CNC, wykorzystywanych w procesach technologicznych i produkcyjnych.

Serdeczne dziękujemy przedstawicielom firmy Bester Sklejki za poświęcony czas i miłe przyjęcie.

Po zwiedzeniu zakładu uczniowie w ramach wycieczki odwiedzili również Zamek w Łańcucie gdzie mieli możliwość zobaczyć przepiękne wnętrza i wyposażenie, między innymi  sławne meble kolbuszowskie i gdańskie.

W. Mazurek, M. Wożniak

 

 

 

Polish English French German Italian Russian

 

 

 

Losowe zdjęcie

Osób online

Odwiedza nas 156 gości oraz 0 użytkowników.

Firmy przyjazne szkole
  


 PPUH Zakład Krawiecki S.C. Margo


Meble i wyroby z drewna E.Kołodziej


Pług - Spółdzielnia Pracy Handlowo - Produkcyjna


Firma Budowlana EFEKT S.c.


AS-PART firma handlowo-usługowa Joanna Baran