Konkurs historyczny

Z okazji 100 lecia Odzyskania Niepodległości przez Państwo Polskie, w Zespole Szkół Technicznych im Bohaterów Września 1939 r., zostaną przeprowadzone wewnątrzszkolne  konkursy  pieśni i poezji patriotycznej, związanej z tą doniosłą rocznicą.

 

Celem konkursu jest: 

Krzewienie wśród młodzieży postaw patriotycznych w kontekście historii państwa i narodu polskiego, w setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

Konkurs adresowany jest do wszystkich uczniów Zespołu Szkół Technicznych im. Bohaterów Września 1939r. Zmagania konkursowe odbędą się w dniu 9 października 2018 r. w sali 34, po długiej przerwie, o godzinie 10 45.

Uczniowie, którzy chcą wziąć udział w konkursie proszeni są o zgłoszenie się do nauczyciela historii Barbary Szafraniec, w sali 34, do dnia 5 października 2018 r.

Każdy uczestnik zaprezentuje wybraną piosenkę patriotyczną, związaną z okresem odzyskania niepodległości (z dowolnym podkładem muzycznym) lub  utwór poetycki. Oceny prezentacji konkursowych dokona Jury powołane przez organizatorów. Ocenie podlegać będzie:

  • dobór repertuaru, 
  • zgodność tematyki utworów z charakterem konkursu
  • muzykalność i warunki głosowe wykonawców
  • oryginalność interpretacji
  • staranność i dokładność wykonania (znajomość tekstu i melodii, postawa)

 

Organizatorzy konkursu

Dyrektor szkoły G. Pełka

Nauczyciel historii B. Szafraniec

 

Polish English French German Italian Russian

 

 

 

Losowe zdjęcie

Osób online

Odwiedza nas 22 gości oraz 0 użytkowników.

Firmy przyjazne szkole
  


 PPUH Zakład Krawiecki S.C. Margo


Meble i wyroby z drewna E.Kołodziej


Pług - Spółdzielnia Pracy Handlowo - Produkcyjna


Firma Budowlana EFEKT S.c.


AS-PART firma handlowo-usługowa Joanna Baran