Aktualności

Aktualności

 

Z radością informujemy o kolejnych osiągnięciach uczniów Zespołu Szkół Technicznych w Kolbuszowej w XIX Powiatowym Konkursie Wiedzy o Ochronie Przyrody na Terenie Powiatu Kolbuszowskiego.

W tegorocznej edycji konkursu nasi reprezentanci: Szymon Dudziński, Kamil Kurpisz, Mikołaj Wójcik, Jakub Guźda i Kacper Gul – pokazali, że wiedza przyrodnicza jest ich mocną stroną, osiągając świetne wyniki indywidualne. Kamil Kurpisz, uczeń klasy 5B, zdobył pierwsze miejsce, natomiast Szymon Dudziński, również z klasy 5B, zajął trzecie miejsce. Ich zaangażowanie, przygotowanie oraz pasja do nauki o przyrodzie zaowocowały kolejnymi sukcesami, z których cała szkoła jest niezwykle dumna.

Konkurs składał się z 50 pytań testowych, które sprawdzały szczegółową wiedzę uczestników z zakresu ochrony przyrody naszego regionu. Po zakończeniu części testowej uczestnicy mieli okazję wysłuchać fascynującego wykładu dr. inż. Roberta Furdyny pt. „Cykl życia lasu”. Poznali wiele interesujących faktów o funkcjonowaniu lasów jako ekosystemów i ich roli w środowisku.

Dziękujemy organizatorom konkursu za przygotowanie tego wydarzenia, które nie tylko rozwija wiedzę, ale również uwrażliwia młodych ludzi na piękno i znaczenie przyrody.

 

Gratulujemy naszym utalentowanym uczniom nie tylko zdobytych miejsc na podium, ale także zaangażowania i pasji w zgłębianiu tajemnic otaczającej przyrody! To wyjątkowe osiągnięcie, które przyczynia się do budowania świadomej i odpowiedzialnej postawy wobec naszego środowiska.

Opiekun: Bożena Twardowska

26 listopada 2024 r. w Zespole Szkół Technicznych w Kolbuszowej odbyła się konferencja pod tytułem „Cyfrowy Uczeń”, zorganizowana we współpracy z firmą Go Cloud oraz Google dla Edukacji Polska. Wydarzenie, które zgromadziło ponad 30 uczestników, w tym dyrektorów i nauczycieli z województwa podkarpackiego, stanowiło wyjątkową okazję do wymiany doświadczeń oraz zapoznania się z nowoczesnymi rozwiązaniami cyfrowymi w edukacji.

Szkolnym koordynatorem wydarzenia był Pan Marek Wilk, który zadbał o sprawną organizację i przebieg konferencji. Program spotkania koncentrował się na możliwościach, jakie niesie ze sobą wdrażanie narzędzi cyfrowych Google w codziennej pracy szkół. Prelegenci z Go Cloud przedstawili praktyczne aspekty wykorzystania technologii w edukacji, podkreślając ich wpływ na rozwój kompetencji cyfrowych uczniów i nauczycieli.

W trakcie konferencji uczestnicy mieli okazję poznać nowoczesne metody nauczania, które wspierają aktywizację uczniów, usprawniają proces dydaktyczny oraz mogli poznać efektywne wykorzystanie Chromebooków w codziennej pracy dydaktycznej.

Wydarzenie zakończyła inspirująca dyskusja panelowa, w której uczestnicy dzielili się swoimi doświadczeniami związanymi z wprowadzaniem technologii do szkół. Konferencja „Cyfrowy Uczeń” pokazała, że nowoczesne narzędzia edukacyjne mogą znacząco podnieść jakość nauczania, a także zachęcić uczniów do bardziej aktywnego uczestnictwa w zajęciach.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz organizatorom za zaangażowanie i wkład w sukces tego wydarzenia. Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza i wymiana doświadczeń przyczynią się do dalszego rozwoju cyfryzacji w naszych szkołach.

 

 

 

 

Z radością informujemy, że Gabriela Garbacka, uczennica klasy 3E, zakwalifikowała się do etapu regionalnego XVI edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej, organizowanej przez Wyższą Szkołę Logistyki i Magazynowania w Poznaniu. Kolejny etap odbędzie się już 6 grudnia 2024 r.

Cieszymy się, że Gabriela dołączyła do grona naszych uczniów, którzy każdego roku z sukcesami reprezentują szkołę w tej prestiżowej olimpiadzie. To wydarzenie jest doskonałą okazją do sprawdzenia wiedzy z zakresu logistyki i rozwijania pasji w tej dziedzinie.

Gratulujemy Gabrieli i życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach! Trzymamy kciuki!

 

                                                                                   Nauczyciele przedmiotów logistycznych                 

 

 

W dniu 20 listopada 2024 roku uczniowie z kierunków technik elektryk oraz technik mechatronik uczestniczyli w Targach Energetycznych ENERGETICS w Lublinie.

W tym roku uczniowie mieli możliwość skorzystać z bogatej oferty wydarzeń w specjalnej strefie HR dla młodzieży – „Zostań energetykiem w PGE Dystrybucja”. Program obejmował testy predyspozycji zawodowych, turnieje gier planszowych i karcianych „Wysokie Napięcie”, grę targową „Volty i Waty”, strefę pokazów Pracy Pod Napięciem PGE Dystrybucja, warsztaty „Innowacje wokół nas” oraz prelekcje „Przyszłość bez dymu – jak transformacja energetyczna zmienia nasze życie”.

ENERGETICS to ważne spotkanie branży energetycznej w Polsce. Istotą ENERGETICS jest nie tylko prezentacja nowoczesnych urządzeń, aparatury i technologii dla przemysłu energetycznego, ale również wymiana doświadczeń przez specjalistów z całej Polski i zagranicy. Znajdują się wśród nich m.in. przedstawiciele zakładów energetycznych, biur projektowych, działów energetycznych firm i zakładów przemysłowych, elektrycy i instalatorzy. ENERGETICS to również liczne konferencje, prelekcje i szkolenia, na których poruszane są tematy aktualne i ważne dla branży energetycznej.

 

 

 

Marta Borek

Robert Jóźwik

Dawid Jóźwik

 

 

W dniu 20.11.2024 r uczniowie klas: 2A, 4B, 5E technikum uczestniczyli w wyjątkowej lekcji którą poprowadziła Pani Monika Krupińska z Nadleśnictwa Kolbuszowa. Spotkanie, które odbyło się w ramach działań na rzecz edukacji ekologicznej, było doskonałą okazją do pogłębienia wiedzy na temat ochrony przyrody oraz funkcjonowania gospodarki leśnej w Polsce.

Pani Monika Krupińska rozpoczęła lekcję od ustawy o ochronie przyrody w Polsce, która stanowi podstawę prawną dla działań na rzecz ochrony środowiska. Uczniowie dowiedzieli się, jakie cele przyświecają poszczególnym formom ochrony oraz jakie korzyści przynoszą one dla środowiska naturalnego. Szczególną uwagę poświęcono sieci Natura 2000, która obejmuje unikalne siedliska i gatunki chronione na poziomie europejskim. Przedstawiono ewaluację skuteczności tej formy ochrony, podkreślając zarówno jej sukcesy, jak i wyzwania.

Kolejnym punktem spotkania było omówienie międzynarodowych konwencji, które podpisała Polska co podkreśla rolę Polski w globalnych działaniach na rzecz ochrony przyrody.

Na zakończenie omówiono znaczenie gospodarki leśnej w Polsce, która jest prowadzona z uwzględnieniem zasad zrównoważonego rozwoju. Uczniowie mieli okazję poznać, jak leśnicy łączą troskę o zachowanie bioróżnorodności z gospodarczym wykorzystaniem lasów. Wspomniano również o roli edukacji przyrodniczej w budowaniu odpowiedzialnych postaw wobec środowiska.

Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży, która aktywnie uczestniczyła w dyskusji. Była to cenna lekcja, która wzbogaciła ich wiedzę o przyrodzie i uświadomiła, jak istotna jest jej ochrona.

Dziękujemy Pani Monice Krupińskiej oraz Nadleśnictwu Kolbuszowa za zaangażowanie i wsparcie w edukacji ekologicznej naszej młodzieży. Mamy nadzieję, że takie spotkania na stałe wpiszą się w kalendarz wydarzeń naszej szkoły.

 Opracowała: Bożena Twardowska

 

Polish English French German Italian Russian

 

 

 

 

Losowe zdjęcie

Osób online

Odwiedza nas 1784 gości oraz 0 użytkowników.

Firmy przyjazne szkole














 



 


 




PPUH Zakład Krawiecki S.C. Margo


Meble i wyroby z drewna E.Kołodziej


Pług - Spółdzielnia Pracy Handlowo - Produkcyjna


Firma Budowlana EFEKT S.c.


AS-PART firma handlowo-usługowa Joanna Baran