W dniu 5 października uczniowie Zespołu Szkół Technicznych brali udział  w Podkarpackim Kongresie Pamięci Narodowej. Historia mówi przez pokolenia.  Wydarzenie odbywało się w Centrum Wystawienniczo- Kongresowym G2A Arena, w Jasionce koło Rzeszowa. W ramach spotkań uczestnicy mieli możliwość poznania historii w nowoczesny sposób, w trakcie konferencji, gier edukacyjnych, wystaw multimedialnych a także rekonstrukcji historycznych.  
Każdy z odbiorców, bez względu na wiek, znalazł dla siebie coś interesującego w bogatej ofercie edukacyjnej.  Projekt takiej formy prezentacji dziedzictwa narodowego i historii  powstał jako odpowiedź na badania prowadzone przez IPN. 
Dodatkowo, prócz uczestnictwa w warsztatach uczniowie mieli możliwość zobaczenia militariów oraz wozów bojowych Wojska Polskiego. 
 
Opracowała Urszula Kołodziej - Czułyt 
Polish English French German Italian Russian

 

 

 

 

Losowe zdjęcie

Osób online

Odwiedza nas 724 gości oraz 0 użytkowników.

Firmy przyjazne szkole


  


 
PPUH Zakład Krawiecki S.C. Margo


Meble i wyroby z drewna E.Kołodziej


Pług - Spółdzielnia Pracy Handlowo - Produkcyjna


Firma Budowlana EFEKT S.c.


AS-PART firma handlowo-usługowa Joanna Baran