Dnia 15.03.2023 r. w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Św. Patryka – patrona Irlandii. Celem obchodów tego święta było przybliżenie uczniom zagadnień związanych z kulturą, tradycją i historią Republiki Irlandii. To radosne i kolorowe  święto jest obchodzone 17 marca. Zgodnie z legendą Św. Patryk użył trójlistnej koniczyny do wytłumaczenia istoty Trójcy Świętej, co później stało się symbolem i początkiem chrystianizacji Irlandii.

Uczniowie bardzo chętnie włączyli się w obchody tego święta. Zgodnie z tradycją, tego dnia na korytarzach królował kolor zielony. Uczniowie otrzymali zielone koniczynki oraz przyszli ubrani na zielono, co pozwoliło im uniknąć w tym dniu pytania na lekcjach. Dodatkową atrakcją były fotobudki, w których wszyscy chętni mogli zrobić sobie zdjęcie.
Zorganizowano również konkursy w dwóch kategoriach. I kategoria to konkurs na najlepszy plakat o Św. Patryku i obchodach jego święta. Prace uczniów biorących w nim udział zostały umieszczone na wystawie i zostaną wkrótce ocenione przez jury konkursowe. Wyniki ogłoszone będą na stronie internetowej szkoły. 

II kategorią konkursową był test wiedzy o Św. Patryku  i Irlandii w formie quizu w aplikacji Kahoot. Cieszył się on ogromnym zainteresowaniem, udział w nim wzięło ponad  40 uczniów. Po otrzymaniu wyników, uczestnicy mieli okazję posłuchać tradycyjnej irlandzkiej muzyki i spróbować słodkich zielonych wypieków przygotowanych przez uczennice klasy 3E. 

Wyniki quizu przedstawiają się następująco:

1 miejsce – Mateusz Krupa  kl.  4Bg

2 miejsce – Julia Rozmus  kl.  3E

3 miejsce – Norbert Mokrzycki kl. 4Ap

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Dziękujemy wszystkim za włączenie się w obchody Dnia Św. Patryka , wspólne świętowanie i wspaniałą atmosferę !

Organizatorzy:

Justyna Czachor

Beata Kitrys

Martyna Rędzio

Ilona Sekman

Polish English French German Italian Russian

 

 

 

 

Losowe zdjęcie

Osób online

Odwiedza nas 454 gości oraz 0 użytkowników.

Firmy przyjazne szkole


  


 
PPUH Zakład Krawiecki S.C. Margo


Meble i wyroby z drewna E.Kołodziej


Pług - Spółdzielnia Pracy Handlowo - Produkcyjna


Firma Budowlana EFEKT S.c.


AS-PART firma handlowo-usługowa Joanna Baran