W czwartek  16 lutego 2023r odbyły się mistrzostwa szkoły w trójboju siłowym STRONGMAN ZST. Rywalizacja podczas zawodów polegała na wielokrotnym wyciskaniu ½ wagi swojego ciała na ławce poziomej, wielokrotnych przysiadach na suwnicy z obciążeniem ½ masy ciała i w podciąganiu na drążku.

Zgodnie z regulaminem trójboju wszyscy startujący zostali zważeni a o prawidłowy przebieg zawodów zadbali organizatorzy - Ireneusz Stagraczyński, Łukasz Poborca i Małgorzata Chmielowiec

Po 20 minutach rozgrzewki zaczeły się zmagania w kolejności od najlżejszego do najcięższego zawodnika. Wszyscy chłopcy wzajamnie się dopingowali do walki tak aby uzyskać jak najlepsze wyniki i zdobyć tytuł najsilniejszego ucznia.

Po dwóch godzinach rywalizacji, dwóch zawodników uzyskało taką samą liczbę punktów i o wyłonieniu zwycięzcy zadecydowała dodatkowa konkurencja "Zwis na drążku na ugiętych ramionach ".  Najsilniejszym uczniem ZST Kolbuszowa w roku 2023 został Boroń Adrian z klasy 4Bg, drugie miejsce zajął uczeń z klasy 3a Mateusz Konefał  , a na najniższym stopniu podium uplasował się Hubert Kosiorowski z klasy 4Ep.